در برخی قهوه خانه ها آمفتامین و شیشه در تنباکوی قلیان ها ریخته می شود

کمپ ترک اعتیاد
ساز ناکوک درمان اعتیاد در کشور
12 تیر 1400
کمپ ترک اعتیاد
افزایش ۲۰ درصدی تلفات سالیانه مصرف مواد مخدر
12 تیر 1400
نمایش همه

در برخی قهوه خانه ها آمفتامین و شیشه در تنباکوی قلیان ها ریخته می شود

کمپ ترک اعتیاد

در برخی قهوه خانه ها آمفتامین و شیشه در تنباکوی قلیان ها ریخته می شود

کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، بهترین کمپ ترک اعتیاد تهرانوزارت بهداشت به شدت به دنبال اجرای قانون است اما وزارت کشور به جهت مسائل مختلف مخالف اجرای قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات است. قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت گفت: در برخی قهوه خانه ها آمفتامین و شیشه در تنباکوی قلیان ها ریخته می شود.

در برخی قهوه خانه ها آمفتامین و شیشه در تنباکوی قلیان ها ریخته می شود

در یازده سال اخیر، وزارت بهداشت حتی اجازه صدور یک پروانه فروش فرآورده‌های دخانی را نداده است، این در حالیست که هم اکنون در برخی اماکن که برای اینترنت و یا رستوران‌ها و غیره است، سیستم بیرون بر قلیان درست شده است.

به گزارش پایگاه خبری اعتیاد و به نقل از خبرگزاری آنا، ایرج حریرچی در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما که با حضور دکتر مسجدی، دبیرکل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، دکتر هاشمی، نماینده مجلس شورای اسلامی و حشمتی معاون قضایی دادستان کل کشور با موضوع بررسی موضوع مصرف قلیان در کشور برگزار شد، گفت: درخصوص مصرف قلیان باید قانون اجرا شود و ما دستبوس دادستان‌هایی که قانون ١١ ساله را به اجرا درآورده‌اند، هستیم.

وی افزود:

ما قانونی داریم که لازم الاجراست و در هیچ قانونی گفته نشده که برای اجرای یک قانون پیش زمینه آماده کنید. تعجب می‌کنم که اصلا چرا اسم اصرار به اجرای قانون گذاشته می‌شود؛ زیرا قانون لازم الاجرا در این زمینه وجود دارد که در آن گفته می‌شود هر نوع تشویق مستقیم و غیرمستقیم یا تحریک افراد به استعمال دخانیات ممنوع است.
سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد:

همین ‌که بگوییم جوانان چون بیکار هستند، به سمت مصرف قلیان کشیده می‌شوند، خود تشویق مستقیم یا غیرمستقیم مصرف مواد دخانی است که غیر قانونی است. قائم مقام وزارت بهداشت در ادامه افزود:

تنباکوی قانونی، خود، هزاران ضرر دارد، باید دید چه چیزی در آن می‌ریزند که قیمتش کاهش پیدا می‌کند و در حال حاضر حتی در بعضی قهوه‌خانه‌های غیرمجاز هم دیده شده که ترکیبات آمفتامین، مواد مخدر و حتی شیشه در تنباکوی قلیان‌ها ریخته می‌شود. حریرچی در پاسخ به این سوال که مسئول نظارت بر اماکنی که قلیان عرضه می‌کنند، کیست، گفت: در مکان‌هایی که از قبل مجوز دارند و تعداد آنها ‌کم هست، خود صنف باید نظارت کند اما باید توجه کرد کسی که هروئین توزیع می‌کند می‌تواند مواد مخدر را هم به تنباکوها اضافه کند که منجر به اعتیاد می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد:

فاجعه است که ۵ درصد مردان روزانه قلیان مصرف می‌کنند و متاسفانه کشش دختران نیز به مصرف قلیان افزایش یافته است. وی با تاکید بر اینکه، باید به فکر سلامت جوانان باشیم و قانون نیز باید اجرا شود، گفت: ما دستبوس دادستان هایی که قانون ١١ ساله را به اجرا درآورده اند، هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *