کمپ ترک اعتیاد
کرونا و رنج مضاعف کودکان با والدین معتاد
12 تیر 1400
کمپ ترک اعتیاد
مسمومیت با متادون
12 تیر 1400

کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، کمپ ترک اعتیاد شبانه روزی جمشیدیه: در کشور ما و مخصوصاً در شهر تهران آدم ها از نظر طبقاتی اختلاف زیادی دارند، با نگاهی سطحی می توان به این اختلاف پی برد. برخی آدم ها هستند که دست به دزدی و کارهای خلاف می زنند و بچه های خود را می فروشند و برخی دیگر در رفاه کامل هستند و نمی دانند پول خود را چطور خرج کنند. ماشین های میلیاردی سوار می شوند و غذاهای آنچنانی می خورند.

نکته ای که در تمامی افراد مشترک است اعتیاد به مواد مخدر است و جالب اینجاست که افراد مرفه و پولدار زیادی وجود دارد که در دام اعتیاد گرفتار می شوند و نیاز به ترک اعتیاد دارند. در شمالی ترین نقطه تهران و درست در مجاورت پارک سنگی جمشیدیه مکانی وجود دارد که در نگاه اول هیچ شباهتی به یک مرکز ترک اعتیاد ندارد. این مرکز با امکانات رفاهی مدرن بیشتر شبیه به یک هتل پنج ستاره است تا مکان هایی که معمولاً برای ترک اعتیاد دیده ایم!

کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، در یکی از خوش آب و هواترین مناطق تهران قرار دارد و با امکاناتی نظیر استخر، سالن بیلیارد، سالن ورزش و دستگاه های مدرن بصورت شبانه روزی به بیماران مبتلا به بیماری اعتیاد خدمات می دهد.

تصوری که همه ما از کمپ ترک اعتیاد داریم معمولاً محلی کثیف است که با سخت گیری و ضرب و شتم اقدام به ترک اعتیاد می کنند ولی در این کلینیک خبری از این اتفاقات نیست. اینجا افراد به درخواست خود و با پای خود مراجعه می کنند و با پرسنلی مودب و تحصیل کرده مواجه می شوند!

ترک اعتیاد لاکچری

کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه با اتاق های تمیز و لوکس، کاغذ دیواری های گل برجسته و مبل های تمیز و لاکچری از خانه اکثر مراجعه کنندگان راحت تر است. افرادی که برای ترک اعتیاد به این کمپ مراجعه می کنند از روی فقر و مشکلات مالی به اعتیاد کشیده نشده اند بلکه در اکثر موارد از قشر تحصیلکرده و مرفه جامعه هستند. داشتن منوی غذایی مخصوص هر فرد، مشاور تغذیه، دندانپزشک، پزشک عمومی و روانشناس یکی دیگر از نکات جالب در مورد این مرکز است.

با صحبتی که با مسئولین این مرکز داشتیم در مورد هدف آنها در مورد تاسیس این کلینیک پرسیدیم. یکی از مسئولین در جواب ما گفت:

هدف از تاسیس کمپ ترک اعتیاد شبانه روزی جمشیدیه، ایجاد یک بستر مناسب و تخصصی برای درمان بیماری اعتیاد در “قشر مرفه” است. مراجعین این کمپ افراد خاص هستند و باید به آنها امکانات خاص برای رهایی از دام اعتیاد داد. این افراد در بهترین وضعیت مالی هستند و برای ترک اعتیاد به کمپ های ترک اعتیاد کثیف و غیر استاندارد مراجعه نمی کنند و باید مکانی برای درمان بیماری این افراد در کشور وجود داشته باشد. وی افزود:

افراد مراجعه کننده به کمپ جمشیدیه، بیمار هستند و باید به اعتیاد بعنوان یک بیماری نگاه کرد. همانطور که همه ی افراد جامعه ممکن است سرما بخورند، این احتمال برای اعتیاد نیز وجود دارد. آیا افرادی که از قشر مرفه جامعه هستند و به هر دلیل به سمت اعتیاد کشیده می شوند، حق بازگشت به زندگی عادی را ندارند؟

با توجه به اینکه مراکز و کمپ ترک اعتیاد زیر نظر اداره بهزیستی هستند، این سازمان باید از این مراکز حمایت کند و زمینه را برای فعالیت این کلینیک ها فراهم سازد تا شاهد عملکرد بهتر و مراجعه افراد با پای خود با این مراکز باشیم.

سخن پایانی

کمپ ترک اعتیاد شبانه روزی جمشیدیه، به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران، از معدود مراکز درمان و ترک اعتیاد در کشور می باشد که کلیه خدمات خود را تحت نظر مجرب ترین روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی ارائه می دهد و خدمات درمان اعتیاد در این مجموعه مناسب شرایط جسمانی و سلامت بیمار ارائه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *