ترک کراک
ترک کراک
10 آبان 1400
ترک پتیدین
ترک پتیدین
15 آبان 1400
نمایش همه

ترک اکستازی

ترک اکستازی

ترک اکستازی

بهترین و سریعترین روش ترک اکستازی

بهترین و سریعترین روش ترک اکستازی، درمان و ترک بستری در کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی می باشد تا بیماران امکان روان درمانی در کنار درمان جسمانی را داشته باشند. مدت زمان ترک اکستازی، به پارامترهای مختلفی همچون دوز و مدت زمان مصرف و شرایط سلامت مصرف کننده دارد که بعد از انجام معاینات اولیه توسط پزشک مشخص می گردد.

از دیگر مزیت های درمان در کمپ ترک اعتیاد شبانه روزی جمشیدیه می توانیم به بهره مندی از تجهیزات و امکانات بیمارستانی و رفاهی همچون استخر سرپوشیده و سالن بدنسازی و مطب دندانپزشکی اختصاصی اشاره کنیم که شرایط بسیار مناسبی را برای بیماران ایجاد می کند.

ترک اکستازی

متیلن دی اکسی مت آمفتامین (MDMA)، که همچنین به عنوان اکستازی یا “مولی” شناخته می شود، یک ماده مخدر مصنوعی است که از آمفتامین گرفته می شود. اثراتی مانند احساس تحریک ذهنی، کاهش اضطراب و افزایش ادراک حسی را ایجاد می کند. با این وجود، مانند هر داروی خیابانی، مصرف اکستازی نیز با خطرات قابل توجهی همراه است. در دنیای مدرن، اکستازی بسیار مضر است و ارزش دارویی بسیار کمی دارد، اما در بین نوجوانان و جوانان به عنوان یک داروی تفریحی که لذت و سرخوشی ایجاد می کند مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

هنگامی که فرد اقدام به سم زدایی از اکستازی می کند، خطرات تهدید کننده سلامتی مرتبط با مصرف اکستازی بلافاصله کاهش می یابد. مصرف مداوم اکستازی ممکن است منجر به اختلالات خواب، بی اشتهایی، مشکلات مربوط به تمرکز، افسردگی، تکانشگری و حتی بیماری قلبی شود. به محض شروع فرآیند سم زدایی، این عوارض جانبی فرصت از بین رفتن دارند. تلاش برای حذف اکستازی موجود در بدن ممکن است فرآیندی چالش برانگیز باشد، اما بیشترین مزیت و سود را خواهد داشت. داشتن شانس زندگی بدون مواد مخدر چیزی است که همه سزاوار آن هستند.

ترک اکستازی

ترک اکستازی

ترک اکستازی چیست؟

اکستازی که همچنین به عنوان MDMA یا مولی شناخته می شود، یک داروی روانگردان صنعتی است که باعث ایجاد حس سرخوشی در مصرف کننده می شود. اکستازی از نظر روانی بسیار اعتیادآور است. کسانی که به اکستازی اعتیاد پیدا می کنند، پس از ترک مصرف این ماده، علاٸم ترک را تجربه خواهند کرد. علاٸم ترک به این دلیل بروز خواهد کرد که مغز مصرف کننده برای عملکرد به اکستازی وابسته شده است. مصرف اکستازی فعالیت انتقال دهنده های عصبی را افزایش می دهد، به ویژه آن دسته از انتقال دهنده هایی که بر احساس شادی و عشق تأثیر می گذارند. مصرف اکستازی باعث ایجاد سرخوشی زیاد و احساسات مثبت مرتبط با مصرف اکستازی می شود. با این وجود، این افزایش فعالیت باعث می شود ذخایر مواد شیمیایی مورد نیاز مغز خیلی سریع کاهش یابد.

پس از مصرف طولانی مدت، مغز فرد مصرف کننده ممکن است برای عملکرد و تجربه این احساسات مثبت به اکستازی وابسته شود. هنگامی که فردی مصرف اکستازی را ترک می کند، در حالی که مغز تلاش می کند دوباره یاد بگیرد که چگونه بدون این ماده به درستی عمل کند، علاٸم ترک را تجربه خواهد کرد. در طول ترک، فرد مصرف کننده معمولاً برعکس آن چیزی که در زمان سرخوشی احساس می کرد، مانند افسردگی و اضطراب را تجربه خواهد کرد و تمایل شدیدی به مصرف اکستازی در فرد ایجاد خواهد شد.

علائم ترک اکستازی عمدتاً روانی است، اما برخی از مصرف کنندگان عوارض جسمی را نیز تجربه می کنند. علائم و طول مدت ترک در افراد مختلف متفاوت است. برخی از مواردی که بر روند ترک و سم زدایی تأثیر می گذارد عبارتند از:

تعداد دفعات و مدت زمان مصرف ماده مصرفی

متابولیسم و ​​سلامت کلی فرد

تحمل نسبت به ماده مصرفی

جنسیت

ژنتیک

سن

فردی که به چندین ماده اعتیاد دارد نیز ممکن است ترک شدیدتر و پیچیده‌ تری داشته باشد و مصرف کننده ای که با اختلالات روانی همزمان دست و پنجه نرم می کند نیز ممکن است با چالش‌ های دیگری مواجه شود.

ترک اکستازی

ترک اکستازی

ترک اکستازی

اکستازی یک داروی محرک ترکیبی و توهم زا است که باعث افزایش شدید آدرنالین می شود و موجب می شود افراد از لحاظ احساسی حساس تر شوند. هنگامی که اکستازی مصرف می شود، سروتونین در مغز ترشح می شود تا خلق و خوی فرد افزایش یابد. اگرچه اکستازی ممکن است باعث ایجاد اعتیاد جسمی نشود، اما برخی افراد به دلیل میزان سرخوشی بالایی که در حین مصرف دارو تجربه می کنند، تمایل به مصرف مکرر آن دارند. برخی از افراد حتی ممکن است بگویند که اکستازی به عنوان یک داروی ضد افسردگی عمل می کند.

هنگامی که فرد فرآیند رها شدن از چنگال اکستازی را آغاز می کند، بدن معمولاً علاٸم ترک را تجربه می کند. در این مدت، بدن سعی می‌ کند بدون مصرف اکستازی، تعادل خود را حفظ کرده و به حالت طبیعی برگردد و عملکرد عادی خود را داشته باشد. این مرحله ممکن است تا حدودی آزار دهنده باشد، زیرا علائم ترک به دلیل عدم وجود اکستازی در بدن، شروع به نمایان شدن می کند.

علائم ترک ممکن است آزار دهنده ترین قسمت سم زدایی از اکستازی باشد، اما برای رسیدن به بهبودی باید همه سختی ها را تحمل کرد. بسیار مهم است که در این مرحله صبور باشید زیرا بدن تغییرات زیادی را تجربه می کند. اکستازی ممکن است ساختار شیمیایی مغز را تغییر دهد، بنابراین به خاطر سپردن عملکرد بدون سطح سروتونین اضافی که از طریق مصرف اکستازی برای مدت طولانی به آن داده شده است، دشوار است. بسیار مهم است که فرآیند سم‌ زدایی با کمک حرفه‌ ای و نظارت پزشکی انجام شود، زیرا پزشکان در صورت لزوم برای کمک به کاهش علائم، دارو تجویز می کنند. شدت و ضعف علائم ترک اکستازی به عوامل مختلفی مانند دوز مصرفی دارو، مدت زمان مصرف آن و شدت اعتیاد متفاوت است. همکاری با تیمی از متخصصان پزشکی و درمانگران بالینی می‌ تواند به یافتن روش هایی در علائم ترک کمک کند تا فرآیند ترک آزار دهنده نباشد.

علائم ترک اکستازی

ترک اکستازی ممکن است علائم روانی جدی ایجاد کند و برخی از مصرف کنندگان ممکن است عوارض جسمی را تجربه کنند. با این وجود، عوارض جسمی معمولاً خفیف هستند و تهدید کننده زندگی نیستند. علائم ترک اکستازی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

افسردگی

گیجی

اضطراب

تمایل به مصرف اکستازی

پارانویا

بیخوابی

خستگی

مشکلات مربوط به تمرکز

از دست دادن اشتها

مشکلات مرتبط با حافظه

تغییرات در درک خود

نوسانات خلقی

تحریک پذیری

توهم

حملات پانیک

اکستازی اغلب با سایر مواد مخدر مانند هروئین، کتامین، شیشه و سایر مواد غیرقانونی ترکیب می‌ شود. در بسیاری از موارد، اکستازی در کنار سایر مواد مخدر مانند ماری جوانا، کوکائین یا ال‌ اس‌ دی مصرف می‌ شود. از آنجایی که اطلاع از مواد تشکیل دهنده قرص اکستازی دشوار است و بسیاری از مصرف کنندگان تمایل دارند آن را با سایر مواد مخدر ترکیب کنند، علائم ترک اغلب در افراد مختلف متفاوت است.

عود مجدد در طول فرآیند ترک بسیار خطرناک است زیرا تحمل مصرف کننده کاهش یافته است. اگر فرد دوباره به مصرف همان مقدار اکستازی روی آورد، در معرض خطر افزایش مصرف بیش از حد (اوردوز) قرار خواهد گرفت که ممکن است منجر به مرگ شود. کنترل علائم ترک اکستازی، به ویژه افسردگی که اغلب شدید هستند، ممکن است برای فرد به تنهایی دشوار باشد. توصیه می شود که مصرف کنندگان فرآیند ترک را در یک مرکز پزشکی معتبر مانند کمپ ترک اعتیاد لاکچری جمشیدیه پشت سر بگذارند.

همه بیماران علائم ترک را تجربه نمی کنند و برخی افراد ممکن است علاٸم بیشتری را نسبت به سایر افراد تجربه کنند. شدت و ضعف این علائم نیز متفاوت خواهد بود. همه چیز به وضعیت منحصر به فرد افراد بستگی دارد به دلیل تفاوت در علائم، بهتر است روند سم زدایی تحت نظر پزشکان و متخصصان انجام شود، زیرا آنها می توانند داروهایی را برای کمک به کاهش شدت علائم ترک ارائه دهند. مراقبت حرفه ای و تحت نظر پزشک همچنین در جلوگیری از تجربه شکست افراد در طول درمان تاثیر بسزایی دارد.

جدول زمانی ترک اکستازی

جدول زمانی ترک اکستازی

جدول زمانی ترک اکستازی

روزهای اول تا سوم پس از ترک اکستازی

علائم ترک در عرض چند روز پس از ترک اکستازی شروع می شود. اضطراب، تحریک پذیری، بی خوابی، مشکلات مربوط به تمرکز، پارانویا و افسردگی ممکن است به سرعت و با شدت زیادی ظاهر شوند. مصرف کنندگان همچنین ممکن است اشتهای خود را از دست بدهند و از نظر جسمی و روحی احساس خستگی کنند.

روزهای چهارم تا دهم پس از ترک اکستازی: بیشتر علائم ترک حدود یک هفته طول می کشد و پس از گذشت یک هفته به مرور زمان از شدت علاٸم کاسته می شود. افسردگی، تمایل به مصرف اکستازی و مشکلات خواب، تمرکز و حافظه ممکن است ادامه داشته باشد.

روزهای یازدهم به بعد پس از ترک اکستازی: در چند هفته آینده، افسردگی ممکن است شدید باشد زیرا شیمی مغز فرد مصرف کننده همچنان به تنظیم مجدد ادامه می دهد. ممکن است فرد مصرف کننده اکستازی همچنان با تمایل شدید به مصرف، بی خوابی و مشکلات تمرکز و حافظه دست و پنجه نرم کند. این علائم در نهایت از بین می روند، اما ممکن است هفته‌ها یا حتی ماه‌ها طول بکشد تا برخی از مصرف کنندگان اکستازی کاملاً از تاثیرات قطع مصرف رهایی یابند.

سم زدایی از اکستازی

برای دستیابی به بهبودی کامل، فرد باید اقدام به سم زدایی کند. سم زدایی زمانی اتفاق می افتد که ماده مخدری که فرد مبتلا به اعتیاد به مصرف آن شده بود، دیگر از طریق کاهش و ترک تدریجی وارد بدن نمی شود. بهترین راه برای سم زدایی موفقیت آمیز، انجام این فرآیند با نظارت و کمک متخصصان پزشکی است. سم زدایی بخش مهمی از بهبودی است، زیرا روشی است که بدن برای یادگیری نحوه عملکرد بدون حضور اکستازی انجام می دهد. اکستازی که در طول اعتیاد مصرف شده است، ساختار شیمیایی مغز را تغییر داده است.

بنابراین، مغز در حال بازگشت به ترکیب شیمیایی اولیه خود است. ممکن است در ابتدا کمی ترسناک به نظر برسد، اما با حمایت و کمک حرفه ای و مناسب، سم زدایی از اکستازی راحت و بی خطر خواهد بود. برای کسانی که به دنبال شروع یک زندگی بدون مواد مخدر و شروع سفر خود به سمت بهبودی هستند، کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران امکانات توانبخشی فراوانی را برای کمک ارائه می‌دهد. کمپ ترک اعتیاد VIP با در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات کافی انواع مختلفی از توانبخشی را ارائه می دهد. این درمان ها عبارتند از:

درمان بستری

درمان سرپایی

درمان سرپایی فشرده

بستری شدن جزئی در بیمارستان

ترک اکستازی

ترک اکستازی

مراقبت های بعد ترک اکستازی

در کنار ارائه گزینه های مختلف درمانی، کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، مشاوره انفرادی، گروه درمانی و تفریح ​​درمانی را برای افزایش مراقبت از بیماران اراٸه می دهد. کمپ ترک اعتیاد لاکچری جمشیدیه امکانات و تجربیات منحصر به فردی را ارائه می دهد تا به بهبودی یک تجربه راحت کمک کند. کمپ ترک اعتیاد لاکچری جمشیدیه، جهت رفاه حال مراجعه کنندگان عزیز، امکانات، تجهیزات و فعالیت های تفریحی زیر را در کنار فرآیند سم زدایی و ترک اراٸه می دهد:

سالن بیلیارد

سالن بدنسازی

استخرهای شنا

سالن های ورزشی

مسیرهای پیاده روی

بسیاری از مردم به جای اینکه به دنبال کمک حرفه ای باشند، سعی می کنند سم زدایی را در رفاه و آسایش منزل خود انجام دهند. متخصصان پزشکی، سم زدایی در منزل را به هیچ وجه توصیه نمی کنند، زیرا انجام این کار عوارض جانبی خطرناکی به همراه خواهد داشت و حتی ممکن است تهدید کننده زندگی فرد باشد. هنگامی که افراد سعی می کنند با ترک ناگهانی و کاهش تدریجی مصرف مواد خود سم زدایی کنند، احتمال بروز علائم ترک قوی تر و سریعتر افزایش می یابد. سم زدایی به این روش همچنین ممکن است احتمال مواجه شدن با مشکلات در طول سم زدایی را افزایش دهد.

برای جلوگیری از وقوع هر یک از این مشکلات، بسیار مهم است که توسط تیمی از متخصصان پزشکی برای تعیین ایمن‌ترین روش برای رهایی بیمار از چنگال مواد مخدر ارزیابی شود. مصرف بیش از حد و یکباره بیشتر مضر است تا سودمند. برای اطمینان از سم زدایی موفقیت آمیز، بیماران باید ابتدا ارزیابی شوند. در طول این مرحله از فرآیند سم زدایی، پزشکان و درمانگران ممکن است برنامه های درمانی را طوری تنظیم کنند که به بهترین وجه با نیازهای بیمار مطابقت داشته باشد. از آنجایی که شرایط و اعتیاد هر فرد متفاوت است، هر یک از برنامه های درمانی به طور ویژه ای برای نیازهای منحصر به فرد بیمار طراحی می شود. علاوه بر این، تیم درمان تعیین خواهند کرد که آیا اختلالات روانی اساسی وجود دارد که باید به آن رسیدگی شود.

هنگامی که یک بیمار ارزیابی شده و برنامه ای در دستور کار قرار می گیرد، فرآیند سم زدایی شروع می شود. به محض اینکه مصرف اکستازی قطع شود، بدن شروع به تلاش می‌کند تا بتواند بدون مصرف اکستازی به طور طبیعی عمل کند. در این زمان است که علائم ترک نمایان می شود. مهم است که به خاطر داشته باشید که صبر در مرحله ترک (به دلیل اینکه بدن در حال ترمیم خود است)، بسیار است.

ترک اکستازی

ترک اکستازی

همکاری با تیم درمانی حرفه ای و پزشکی برای سم زدایی به آسان تر کردن روند سم زدایی کمک خواهد کرد. مدت زمان لازم برای سم زدایی به ترکیب شیمیایی فردی بیمار بستگی دارد. برخی از فرایندهای سم زدایی ممکن است چند هفته طول بکشد، در حالی که برخی دیگر ممکن است چند ماه طول بکشد. فرآیند ترک و بهبودی از اعتیاد مسابقه نیست، بنابراین بسیار مهم است که پیشرفت خود را با سایر افراد مقایسه نکنید.

پس از اتمام فرآیند سم زدایی، کار واقعی شروع می شود. کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه برنامه‌های مختلفی را ارائه می‌کند تا به بیماران کمک کند زمانی که دیگر در یک محیط کنترل‌شده با مراقبت‌های حرفه‌ای روزانه قرار ندارند، مهارت‌های مقابله‌ای را که برای مقابله با اعتیادشان لازم است، بیاموزند. در طول مدتی که بیمار در یکی از برنامه های درمانی ثبت نام می کند، بیماران می توانند در درمان شناختی رفتاری (CBT) یا رفتار درمانی دیالکتیکی (DBT) شرکت کنند تا به آنها در کسب مهارت های مورد نیاز برای مقاومت در برابر اصرار هایشان کمک کند. هنگامی که تیم درمانی تشخیص دهد که بیمار به طور کامل برای زندگی پس از درمان آماده است، مراقبت های بعدی بیمار آغاز خواهد شد.

در طول مرحله مراقبت پس از درمان، بیماران تمام مهارت‌هایی را که در طول درمان آموخته‌اند را در زندگی اجتماعی خود به کار می‌ گیرند. اکستازی باید در این مرحله کاملاً از بدن خارج شود، اما بیماران ممکن است همچنان با اثرات روانی اعتیاد دست و پنجه نرم کنند. ممکن است به فرد بیمار توصیه شود که جلسات درمانی منظمی را با یک درمانگر ترتیب دهد تا به تقویت بیشتر مهارت های بهبودی او کمک کند. همچنین ممکن است به فرد پیشنهاد شود که در یک جامعه هشیار زندگی کند و یا در یک برنامه 12 مرحله ای شرکت کند تا اطمینان حاصل کند که هوشیاری او ادامه خواهد یافت.

اگر شما یا یکی از عزیزانتان با اعتیاد به اکستازی دست و پنجه نرم می کنید، با مشاورین کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران تماس بگیرید. برای تجربه آینده ای روشن و زندگی بدون اکستازی همین امروز با کمپ ترک اعتیاد لاکچری جمشیدیه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *