ترک کلونازپام
ترک کلونازپام
28 مهر 1400
ترک دیازپام
ترک دیازپام
3 آبان 1400

بهترین و سریعترین روش ترک ریتالین

بهترین و سریعترین روش ترک ریتالین، درمان و ترک بستری در کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی می باشد تا بیماران امکان روان درمانی در کنار درمان جسمانی را داشته باشند.

مدت زمان ترک، به پارامترهای مختلفی همچون دوز و مدت زمان مصرف و شرایط سلامت مصرف کننده دارد که بعد از انجام معاینات اولیه توسط پزشک مشخص می گردد.
از دیگر مزیت های درمان در کمپ ترک اعتیاد شبانه روزی جمشیدیه می توانیم به بهره مندی از تجهیزات و امکانات بیمارستانی و رفاهی همچون استخر سرپوشیده و سالن بدنسازی و مطب دندانپزشکی اختصاصی اشاره کنیم که شرایط بسیار مناسبی را برای بیماران ایجاد می کند.

ترک ریتالین

ریتالین نام تجاری داروی متیل فنیدات است. ریتالین در وهله اول برای درمان علائم اختلال بیش فعالی کم توجهی (ADHD) تجویز می شود. همچنین برخی اوقات به منظور درمان نارکولپسی تجویز شود. ریتالین یک داروی روانگردان است، به این معنی که فعالیت سیستم عصبی مرکزی را تحریک می کند. ریتالین، انتقال دهنده های عصبی خاصی از جمله نوراپی نفرین و دوپامین در مغز را تحت تأثیر قرار می دهد.

اگرچه برخی بر این باورند که اگر طبق دستورالعمل پزشک مصرف شود، اعتیادآور تلقی نمی شود، هنگامی که ریتالین مورد سوءاستفاده تفریحی قرار می گیرد، احتمال اعتیاد و وابستگی نسبت به آن افزایش می یابد. هنگامی که فردی برای مدتی ریتالین مصرف می کند، ممکن است به آن وابسته شود، که در صورت قطع ناگهانی مصرف، ممکن است علائم ترک را تجربه کند.

‌علائم ترک ریتالین

‌علائم ترک ریتالین

‌علائم ترک ریتالین

علائم رایج ترک طیف گسترده ای از بیماری های روانی و جسمانی را در برمیگیرند که برخی از متداول ترین این علائم عبارتند از:

اضطراب

افسردگی

عصبانیت یا بیقراری

خستگی یا کاهش انرژی

تفکرات مبهم (اختلالات فکری)

مشکلات مرتبط با تمرکز

تمایل به مصرف مواد

از دست دادن انگیزه

نوسانات خلقی

افزایش اشتها

جدول زمانی ترک ریتالین

برخی عوامل ممکن است بر مدت زمان ادامه علائم ترک ریتالین تأثیر بگذارند. مدت زمانی که فرد به سوء مصرف مواد مخدر پرداخته است یکی از عوامل تاثیر گذار بر روند ترک ریتالین است. دوزهایی که شخص به طور مرتب استفاده می کند، عامل دیگر است. به عنوان مثال، علائم ترک در افرادی که دوزهای کمتر مصرف کرده است ممکن است کوتاه تر و شدت آن کمتر باشد. در صورتی که فرد دوز مصرفی خود را کاهش دهد یا به طور ناگهانی مصرف ریتالین را ترک کند، بر طول مدت علائم و همچنین شدت آنها تأثیر می گذارد.

با قطع مصرف ریتالین، به محض اینکه اثرات دارو از بین برود، ممکن است فرد با کراش و خماری فوری مواجه شود.

در عرض یک تا سه روز اول، اکثر افراد احساس خستگی، تمایل به مصرف مواد مخدر، حالت تهوع، آشفتگی و تغییرات خلقی را تجربه می کنند. پس از گذشت سه روز اول و معمولاً پس از یک هفته کامل، علائم شامل افسردگی، خستگی شدید، اختلالات خواب و افزایش اشتها می شود. هفته دوم پس از ترک ریتالین ممکن است شامل ادامه این علائم مانند اضطراب، افسردگی و خستگی باشد. علائم ممکن است از هفته سوم به بعد شروع به کاهش کند و برای اکثر افراد از هفته چهارم به بعد احساس بهتری خواهند داشت.

برخی از افراد ممکن است علائمی داشته باشند که چندین ماه طول بکشد، مخصوصاً اگر این را را به میزان زیاد و مدت زمان طولانی مصرف کرده باشد.

ترک ریتالین

ترک ریتالین

کنترل علائم ترک ریتالین

روش های مختلفی برای کنترل علائم ترک وجود دارد. برای افرادی که ریتالین را به عنوان روش درمانی مصرف کرده‌اند، هنگام کاهش تدریجی مصرف دارو، باید بر طبق توصیه و دستورالعمل‌های پزشک خود به مصرف خود ادامه دهند. برای برخی از افرادی که به مدت طولانی با سوء مصرف مواد مخدر دست و پنجه نرم کرده اند، سم زدایی پزشکی ممکن است بسیار ضروری به نظر برسد. بهتر است با نظارت پزشک متخصص به سم زدایی از ریتالین بپردازید زیرا علائم ممکن است شدید شوند. اگر فردی به جای ترک ناگهانی مصرف، به طور تدریجی به کاهش مصرف ریتالین اقدام کند، ممکن است اصلاً علائم ترک را تجربه نکند.

ترک ریتالین

هیچ داروی خاصی برای سم زدایی و ترک ریتالین که مورد تایید سازمان غذا و دارو باشد، وجود ندارد. با این وجود، علائم ترک را می توان به محض ظاهر شدن با مصرف داروها و درمان های خاص تحت کنترل قرار داد. یک مرکز سم زدایی پزشکی، مکانی مناسب برای بسیاری از افراد برای شروع سفر ترک اعتیاد است. در کمپ ترک اعتیاد لاکچری جمشیدیه برای ترک ریتالین، علائم ترک نیز تحت کنترل قرار می‌گیرد، در صورت نیاز دارو تجویز می کند، و عوارض را نیز تحت کنترل و درمان قرار می دهد. هنگامی که فردی در یک برنامه سم زدایی ریتالین حرفه ای شرکت می کند، احتمال عود کمتری وجود دارد و به احتمال زیاد می تواند درمان اعتیاد را شروع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *