ترک اکسی کدون
ترک اکسی کدون
18 آبان 1400
کمپ ترک اعتیاد
ترک کتامین
6 آذر 1400

بهترین و سریعترین روش ترک فنتانیل

بهترین و سریعترین روش ترک فنتانیل، درمان و ترک بستری در کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی می باشد تا بیماران امکان روان درمانی در کنار درمان جسمانی را داشته باشند. مدت زمان ترک فنتانیل، به پارامترهای مختلفی همچون دوز و مدت زمان مصرف و شرایط سلامت مصرف کننده دارد که بعد از انجام معاینات اولیه توسط پزشک مشخص می گردد.

از دیگر مزیت های درمان در کمپ ترک اعتیاد شبانه روزی جمشیدیه می توانیم به بهره مندی از تجهیزات و امکانات بیمارستانی و رفاهی همچون استخر سرپوشیده و سالن بدنسازی و مطب دندانپزشکی اختصاصی اشاره کنیم که شرایط بسیار مناسبی را برای بیماران ایجاد می کند.

ترک فنتانیل

فنتانیل نیز به عنوان یکی از داروهای خیابانی به بازار سوداگران مرگ ورود یافته و باعث افزایش مرگ و میر ناشی از اوردوز (بیش مصرفی) این ماده مخدر شده است. ترک اعتیاد و سم زدایی اولین قدم برای غلبه بر اعتیاد به فنتانیل است. اولین قدم در راه بهبودی از اعتیاد به فنتانیل، خلاص شدن بدن از شر فنتانیل و متابولیت های سمی آن است. این فرآیند به عنوان سم زدایی شناخته می شود. همانطور که بدن فنتانیل را حذف می کند و خود را با عدم وجود آن تطبیق می دهد، ممکن است فرد علائم آزار دهنده و ناخوشایند ترک را تجربه کند.

بسیاری از افرادی که مواد مصرف می کنند، دوست دارند از اعتیاد خود نجات یابند، اما ترس از تجربه علاٸم ترک، مانع از تلاش آنها خواهد شد. با این وجود، میلیون‌ ها نفر بهبودی طولانی‌ مدت یافته اند و آن دوره سم‌ زدایی را هزینه‌ ای کوچک اما ضروری برای دستیابی به اهداف بزرگ خود به شمار می آورند. خوشبختانه، علائم ترک و سم زدایی را می توان در یک محیط پزشکی و تحت نظر متخصصان انجام داد. با شرکت در یک برنامه سم‌زدایی و ترک بستری، افراد می‌توانند با خیال راحت تجربه ترک و سم زدایی را پشت سر بگذارند.

پزشکان در بخش اورژانس از فنتانیل به عنوان یک داروی آرام‌ بخش مختصر بیماران در طی روش‌های دردناک، مانند رفع دررفتگی شانه یا صاف کردن استخوان شکسته، یا برای کنترل درد پایان عمر برای بیماران ترمینال استفاده می‌کنند. فنتانیل داروی بسیار قوی است، بنابراین پزشکان بخش اورژانس از دوز بسیار پایینی استفاده می کنند. شروع اثر بسیار سریعی دارد و به سرعت از بدن دفع می شود.

همین خواص یعنی گیرایی بالا، شروع اثر سریع و نیمه عمر کوتاه، فنتانیل را به موقعیتی عالی برای فروشندگان مواد مخدر تبدیل کرده است. مقدار کمی از این پودر را می توان با سایر داروها ترکیب کرد تا قدرت آن را افزایش دهد و داروهای “جعلی” بسازد، یا قاچاق آن آسان تر شود. افراد خیلی سریع به گیرایی مورد نظر می رسند و سپس دارو به سرعت در بدن متابولیزه می شود. همین امر باعث می شود علائم ترک به سرعت ظاهر شود و افرادی که فنتانیل مصرف می کنند مجبور هستند خیلی زود کنار بکشند و دوز دیگری مصرف کنند.

ترک فنتانیل

ترک فنتانیل

بسیاری از افراد بدون اینکه متوجه باشند به فنتانیل اعتیاد پیدا می کنند. برخی از فروشندگان مواد مخدر غیرقانونی با ترکیب فنتانیل هروئین تقلبی می سازند و بسیاری از افرادی که به دلیل “اوردوز هروئین” تحت درمان قرار می گیرند، در واقع هیچ هروئینی در بدن آنها وجود ندارد. ماده مخدری که آنها فکر می کردند هروئین است فقط فنتانیل و ترکیب مواد دیگر بود. حتی کوکائین، یک ماده غیر مخدر، با فنتانیل ترکیب جعلی را تشکیل داده و منجر به افزایش موارد اوردوز فنتانیل خواهد شد. مواد افیونی صنعتی، مانند فنتانیل و ترکیبات مرتبط با آن، در حال حاضر عامل اصلی مرگ و میر ناشی از اوردوز مواد مخدر در سراسر دنیا هستند. همین امر بهبودی پس از مصرف مواد مخدر را بیش از هر زمان دیگری ضروری می کند.

جدول زمانی ترک فنتانیل و علائم

به دلیل نیمه عمر کوتاه 219 دقیقه ای فنتانیل، علائم ترک فنتانیل مصرف آن معمولاً در عرض دو تا چهار ساعت پس از آخرین دوز مصرف شده شروع می شود. علاٸم ترک ممکن است در افرادی که از پچ فنتانیل استفاده می‌ کنند، که یک سیستم تحویل آهسته رهش است، طولانی‌ تر باشد. در این صورت، علائم ترک معمولاً در عرض 24 تا 36 ساعت پس از خارج شدن آخرین پچ از بدن شروع می شود.

مراحل ترک فنتانیل

مدت زمان ترک فنتانیل به سه مرحله تقسیم می شود:

علائم زود هنگام

برخی از اولین علائم ترک فنتانیل که سریع ظاهر می شوند عبارتند از:

لرزش، لرز ناشی از سرما و گرما، مور مور شدن بدن

تمایل شدید به مصرف فنتانیل

دردهای عضلانی

آبریزش بینی

تعریق شدید

اضطراب

بیخوابی

اوج علائم

اوج علاٸم ترک معمولا دو تا چهار روز پس از آخرین دوز مصرف شده فنتانیل مشاهده می شود. این علاٸم معمولاً تا حدود یک هفته پس از آخرین دوز مصرف شده ادامه خواهند داشت.

علائم طولانی مدت

پس از دوره سم زدایی حاد (که معمولاً در بیشتر افراد حدود یک هفته یا بیشتر طول می کشد)، علائم طولانی مدت نمایان خواهند شد. این علاٸم در درجه اول روانی هستند، اما تمایلات شدید جسمی ممکن است روی دهد. علائم روانشناختی معمولی عبارتند از:

رویاهای برگشتی

ناتوانی در تجربه لذت

سندرم “ابر صورتی” (احساس شادی بیش از حد، نادیده گرفتن واقعیت زندگی)

احساسات منفی رایج اعتیاد: احساس گناه، پشیمانی، نفرت از خود، عزت نفس پایین و خشم

این علائم ممکن است موجب عود مجدد و روی آوردن دوباره به فنتانیل شوند. به همین دلیل، درمان توانبخشی مناسب برای کمک به افراد به منظور دستیابی به سلامت روانی و جسمی و حفظ بهبودی پایدار پس از مصرف مواد بسیار مهم است.

کمپ ترک اعتیاد

مدت زمان ترک فنتانیل

مدت زمان ترک فنتانیل

جدول زمانی و مدت زمان ترک فنتانیل متغیر است و به عوامل مختلفی بستگی دارد، از قبیل:

آیا فرد قبلا اقدام به ترک تحت نظر پزشک کرده است یا خیر

وضعیت سلامت جسمی و روانی فرد

ویژگی های ژنتیکی و بیولوژیکی فرد

مدت و میزان مصرف فنتانیل

برای اکثر افراد، علائم ترک به مرور زمان کاهش می یابد و بین 7 تا 10 روز به پایان خواهد رسید.

مرگ و میر ناشی از مصرف فنتانیل

با وجود سمی بودن فنتانیل، ترک فنتانیل ایمن تر از ترک الکل است. با این وجود، ترک مواد مخدر گاهی اوقات کشنده است. هنگامی که افراد به دلیل ترک مصرف فنتانیل می میرند، معمولاً به دلیل استفراغ و اسهال است که علائم شایع ترک فنتانیل هستند. در صورت عدم درمان، این علائم ممکن است به سرعت باعث کم آبی بدن شوند و منجر به تجمع خطرناک سدیم در خون شوند (هیپرناترمی). این امر ممکن است باعث از کار افتادن قلب شود. این موارد زمانی اتفاق می‌افتد که افراد به تنهایی و بدون نظارت پزشک به ترک فنتانیل روی می آورند، معمولاً در محیط زندان با نظارت پزشک و متخصصان حرفه ای می توان از چنین مرگ و میرهایی پیشگیری کرد.

ترک ناگهانی فنتانیل

ترک فنتانیل منجر به نمایان شدن سریع علائم ترک می شود که معمولاً شدید هستند. احتمال عود مجدد در حین قطع مصرف زیاد است، زیرا ولع مصرف فنتانیل برای متوقف کردن علائم ممکن است بسیار زیاد باشد. زمانی که افراد تلاش می‌کنند تا مصرف فنتانیل خود را به صورت خودکار کاهش دهند، به ندرت موفق می‌شوند زیرا توانایی کنترل مصرف مواد در ماهیت اعتیاد نیست.

ترک ناگهانی فنتانیل را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم، زیرا سخت ترین روش برای ترک مصرف فنتانیل است. در عوض، سم‌ زدایی و داروها تحت نظارت پزشکی، پشتیبانی مشاوره سوء مصرف فنتانیل و کنترل علائم موجب می شود ترک بسیار آسان‌تر، ایمن‌ تری را تجربه کنید و به احتمال زیاد منجر به بهبودی موفقیت‌ آمیز خواهد شد.

نکات مهمی در مورد ترک فنتانیل

مهمترین نکته برای ترک فنتانیل این است که این کار را به تنهایی انجام ندهید. ترک اعتیاد معمولاً یک چالش بسیار دشوار است و نیروی اراده و عزم راسخ برای غلبه بر اعتیاد به ندرت کافی است تا بتوان این فرآیند را پشت سر گذاشت. برای تجربه ترک ایمن، راحت و با نظارت پزشکان و متخصصان حرفه ای در این زمینه و ایجاد پایه ای برای بهبودی طولانی مدت توصیه می کنیم کمپ ترک اعتیاد لاکچری جمشیدیه را انتخاب کنید. این مرکز درمانی تخصصی با سم زدایی پزشکی، ایمن ترین روش برای ترک مصرف فنتانیل و جلوگیری از عود را ارٸه می دهد.

سم زدایی فنتانیل

سم زدایی و ترک فنتانیل تحت نظارت پزشک برای ایمنی و راحتی مورد نظر در فرآیند سم زدایی و ترک است. سم زدایی باید به عنوان بخشی از یک برنامه کلی برای بهبودی از اعتیاد انجام شود. بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که بهبودی از اعتیاد به مواد مخدر بسیار بیشتر از پایان دادن به مصرف مواد طول خواهد کشید. علل اساسی اعتیاد و آسیب های روانی ناشی از خود اعتیاد، باید به منظور دستیابی به بهترین شانس بهبود مورد بررسی قرار گیرد.

سم زدایی پزشکی از فنتانیل

سم زدایی پزشکی از فنتانیل، شامل استفاده از داروها و نظارت همزمان پزشک برای ترک ایمن فنتانیل یا سایر مواد مخدر است. یک برنامه سم‌زدایی بستری، اولین بخش از برنامه درمان اعتیاد به مواد را تشکیل می‌دهد و یک جلسه مشاوره است که بخش مهمی از برنامه کلی درمان را تشکیل می‌دهد.

ترک فنتانیل

ترک فنتانیل

آیا می توان در منزل به سم زدایی از فنتانیل پرداخت؟

مرگ و میر ناشی از ترک فنتانیل تقریباً همیشه در افرادی مشاهده شده است که در زمان ترک تنها بوده اند. به دلیل گیرایی فوق العاده بالای فنتانیل و نیمه عمر کوتاه آن، ترک این ماده مخدر ممکن است بسیار دشوار باشد و افرادی که سعی می کنند به تنهایی سم زدایی کنند ممکن است در این امر موفق نشوند. آنها خود را در معرض علائم غیر ضروری و خطرناک قرار می دهند.

افرادی که قصد دارند در منزل به سم زدایی از فنتانیل بپردازند، باید این کار را تحت نظر پزشک خود انجام دهند. آنها همچنین باید در مورد مصرف مواد مخدر با پزشک خود صادق و روراست باشند تا مشاوره و مراقبت مناسب را دریافت کنند. اینترنت مملو از مواد شیمیایی و داروهای مختلفی است که به عنوان روشی برای سم زدایی از فنتانیل وعده داده شده است، اما ما همچنان توصیه می کنیم که جانب احتیاط را نگه دارید. اکثر آنها اثبات نشده، آزمایش نشده و تنظیم نشده اند. توصیه می شود قبل از مصرف چنین داروهایی با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید. برخی از داروهای بدون نسخه وجود دارند که ممکن است به برخی از علائم ترک کمک کنند، مانند داروهای ضد اسهال و ضد تهوع برای کمک به علائم معده درد و برخی مسکن ها برای دردهای عضلانی.

افرادی که قصد سم زدایی در منزل را دارند، باید برخی ویژگی های زیر را داشته باشند:

آنها مدت زیادی از اعتیاد افراد به فنتانیل نگذشته باشد

افراد باید انگیزه بالایی برای بهبودی از اعتیاد داشته باشند

آنها باید در محیط خانه پایدار و حمایت کننده اقدام به ترک کنند

آنها نباید تنها زندگی کنند و اعضای خانه باید از تمامی مراحل و وضعیت سم زدایی فرد آگاه باشند

به یاد داشته باشید که سم زدایی به هیچ وجه درمان اعتیاد به فنتانیل نیست. افراد باید برای رسیدگی به دلایل مصرف مواد و بهبود آسیب های روانی و جسمی ناشی از مصرف مواد، به دنبال درمان باشند.

ترک فنتانیل

قبل از کمک به یکی از عزیزانتان در فرآیند ترک، بهتر است با یک متخصص پزشکی که در زمینه اعتیاد و سم‌ زدایی  از فنتانیل تجربه دارد صحبت کنید. افراد مبتلا به اعتیاد اغلب توانایی خود را برای پایان دادن به مصرف مواد به تنهایی، بیش از حد مورد ارزیابی قرار می دهند، حتی اگر در چندین تلاش قبلی شکست خورده باشند. ترک فنتانیل ممکن است بسیار دشوار باشد. به این ترتیب، عاقلانه این است که تصمیم فرد مبتلا به اعتیاد را برای سم زدایی به چالش بکشید.

تماشای ترک فنتانیل یک فرد، به خصوص اگر این فرد یکی از عزیزانتان باشد، بسیار استرس زا است. ظرف چند ساعت پس از آخرین دوز مصرفی فنتانیل، علاٸم ترک نمایان خواهد شد و حتی ممکن است اینگونه به نظر برسد که خودشان نباشند. علاوه بر علائم جسمی، ممکن است علائم روانشناختی قابل توجهی مانند گیجی، اضطراب و حتی پرخاشگری داشته باشند. آنها ممکن است التماس کنند و دلایلی بیهوده ای را برای بیرون رفتن و مصرف داروی مورد نظر خود بیاورند. بهبودی یک فرآیند مادام العمر است و افرادی که پس از مصرف مواد بهبود می یابند به حمایت و پشتیبانی مداوم نیاز دارند. دوستان و خانواده نیز می‌توانند در فرآیند بهبودی شرکت کنند.

کمپ ترک فنتانیل

اعتیاد به فنتانیل، یک وضعیت بسیار دشوار و بالقوه کشنده است و بهبودی از چنین اعتیادی، مسٸله ای است که خیلی سریع باید پیگیری شود. انجام سم زدایی در یک مرکز معتبر مانند کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران ایمن ترین و موثرترین راه برای خلاص شدن بدن از داروهایی مانند فنتانیل، درمان و بهبودی است. در کمپ ترک اعتیاد شبانه روزی جمشیدیه، تیم پزشکان و متخصصان اعتیاد ما با هدف کمک به افراد در هنگام ترک مواد، راحتی و ایمنی افراد را حتی الامکان فراهم می کنند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های درمانی اعتیاد به فنتانیل خود یا یکی از عزیزانتان، با یکی از کارشناسان ما در کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *