ترک اکستازی
ترک اکستازی
13 آبان 1400
ترک اکسی کدون
ترک اکسی کدون
18 آبان 1400

بهترین و سریعترین روش ترک پتیدین

بهترین و سریعترین روش ترک پتیدین، درمان و ترک بستری در کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی می باشد تا بیماران امکان روان درمانی در کنار درمان جسمانی را داشته باشند. مدت زمان ترک پتیدین، به پارامترهای مختلفی همچون دوز و مدت زمان مصرف و شرایط سلامت مصرف کننده دارد که بعد از انجام معاینات اولیه توسط پزشک مشخص می گردد.

از دیگر مزیت های درمان در کمپ ترک اعتیاد شبانه روزی جمشیدیه می توانیم به بهره مندی از تجهیزات و امکانات بیمارستانی و رفاهی همچون استخر سرپوشیده و سالن بدنسازی و مطب دندانپزشکی اختصاصی اشاره کنیم که شرایط بسیار مناسبی را برای بیماران ایجاد می کند.

ترک پتیدین

پتیدین، دارویی است که برای تسکین دردهای حاد، متوسط ​​تا شدید برای بیماران تجویز می شود. فقط باید برای درمان دوره های ناگهانی درد، قبل و در حین جراحی تجویز شود. پتیدین به عنوان یک مسکن مخدر مشابه مرفین عمل می کند. این دارو با ایجاد تغییر در نحوه واکنش مغز و بدن نسبت به درد، به طور موثری درد را کاهش می دهد.

درست مانند شروع درمان با هر داروی جدید، شروع درمان با پتیدین ممکن است در برخی از بیماران عوارض جانبی ایجاد کند. شایع ترین عوارض جانبی پتیدین عبارتند از تهوع، استفراغ، یبوست، تعریق، سبکی سر، سرگیجه، خواب آلودگی و درد یا قرمزی در محل تزریق. این عوارض معمولاً نیازی به مراقبت پزشکی ندارند، زیرا باید با گذشت زمان از بین بروند. در صورت تداوم یا تشدید هر یک از این عوارض جانبی، خیلی سریع به پزشک خود اطلاع دهید.

عوارض جانبی جدی تر مرتبط با مصرف پتیدین، معمولاً رایج نیستند. با این وجود، آگاهی از آنها بسیار مهم است، زیرا ممکن است در موارد اضطراری شناسایی شوند. در صورت مشاهده هر یک از عوارض جانبی زیر پس از مصرف پتیدین، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید: تغییرات خلقی، آشفتگی، گیجی، توهم، درد معده یا شکم، مشکل در ادرار کردن، ضربان قلب آهسته یا نامنظم، لرزش، تغییرات بینایی، از دست دادن اشتها، خستگی غیر طبیعی و کاهش وزن. در صورت مشاهده و تجربه غش، تشنج، تنفس آرام یا کم عمق، خواب آلودگی شدید یا مشکل در بیدار شدن از خواب، به دنبال مراقبت های فوری پزشکی باشید.

سوء مصرف طولانی مدت پتیدین ممکن است باعث ایجاد ناهنجاری ها و تغییراتی در مغز مصرف کننده شود. وقتی این تغییرات رخ می دهد، به این معنی است که فرد مصرف کننده به پتیدین وابسته شده است و نسبت به پتیدین تحمل، وابستگی یا حتی اعتیاد پیدا کرده است.

حتی کسانی که با تجویز و نسخه پزشک پتیدین مصرف می کنند ممکن است به این دارو وابسته شوند. علائم ترک پتیدین زمانی بروز خواهد کرد که فردی که نسبت به پتیدین وابستگی جسمی و یا روانی پیدا کرده، مصرف دارو را متوقف کرده یا میزان مصرف آن را کاهش دهد. همانطور که بدن آنها سعی می کند از نظر فیزیولوژیکی خود را با عدم وجود پتیدین در سیستم خود سازگار کند، مصرف کننده پتیدین علائم ناخوشایند ترک، مانند اضطراب و بیقراری را تجربه می کند. علائم ترک مرتبط با پتیدین، معمولاً تهدید کننده زندگی نیستند، اما ممکن است فرد مصرف کننده چنین احساسی داشته باشد. علائم ممکن است کاملاً دردناک و آزاردهنده باشند و بهتر است در یک محیط پزشکی تحت درمان قرار گیرند.

علائم ترک پتیدین

علائم ترک پتیدین

علائم ترک پتیدین

علاٸم ترک پتیدین، در افراد مختلف متفاوت است. شدت و ضعف علائم بستگی به مدت زمان سوء مصرف پتیدین، میزان مصرف، دفعات مصرف پتیدین، مصرف سایر مواد مخدر، سلامت روانی و جسمی مصرف کننده و نحوه مصرف پتیدین دارد. علائم ترک پتیدین معمولاً متوسط ​​تا شدید است و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اضطراب

تفکرات پارانوئید

تحریک

بیخوابی

بی قراری

حالت تهوع

استفراغ

آبریزش بینی و چشم

تنگی نفس

دردهای عضلانی

تعریق

لرز

خشکی دهان

افزایش فشار خون

توهم

همچنین ممکن است مصرف کنندگان پتیدین در زمان ترک این دارو، هوس های شدیدی را تجربه کنند و برخی را مجبور به مصرف مجدد کنند. برای کاهش احتمال عود مجدد، افرادی که مبتلا به اعتیاد به پتیدین هستند باید از برنامه سم زدایی پزشکی استفاده کنند.

ترک پتیدین

ترک پتیدین

مدت زمان ترک پتیدین

اگرچه مدت زمان ترک برای افراد مختلف متفاوت است، اکثر افراد علائم را در 24 ساعت اول پس از آخرین دوز مصرف خود تجربه می کنند. علاٸم ترک در برخی افراد ممکن است ظرف سه ساعت پس از ترک بروز کند. ترک پتیدین در دو مرحله صورت می گیرد، ترک حاد و سندروم پس از ترک حاد (PAWS).

ترک حاد بسیار ناخوشایند است، اما معمولاً فقط 3 تا 10 روز طول می کشد. هر علامتی که بیش از 10 روز طول بکشد، سندروم پس از ترک حاد (PAWS) محسوب می شود. سندروم پس از ترک حاد ممکن است تا 24 ماه ادامه داشته باشد، اما معمولاً با گذشت زمان به تدریج کاهش می یابد.

جدول زمانی ترک پتیدین و مدت زمان علائم

جدول زمان بندی و مدت زمان علائم ترک پتیدین برای هر بیمار به دلیل فیزیولوژی منحصر به فرد او متفاوت است. با این وجود، اکثر بیماران علائم ترک پتیدین را در 24 ساعت اول پس از آخرین دوز مصرف تجربه می کنند. علاٸم ترک در برخی افراد ممکن است ظرف چند ساعت پس از آخرین دوز مصرفی پس از ترک شروع شود. علائم ترک پتیدین احتمالاً پس از چند روز به اوج خود می رسد و ظرف یک یا دو هفته برطرف می شود.

بیست و چهار ساعت اول پس از ترک: علائم معمولاً سه تا 24 ساعت پس از آخرین دوز مصرفی ظاهر می شوند. اضطراب، بیقراری، ناراحتی جسمی و حالت تهوع معمولاً به عنوان اولین علائم ظاهر می شوند. تمایل و اشتیاق شدیدی به مصرف مواد ایجاد می شود.

روزهای دوم تا پنجم پس از ترک: اوج علائم ترک، طی چند روز آینده است. مصرف کننده پیشین ممکن است احساس ناراحتی، نگرانی یا حتی ترس داشته باشد. علائم جسمی اغلب مانند تعریق، درد عضلانی، تهوع و استفراغ ظاهر می شود. تمایل و اشتیاق به مصرف پتیدین ممکن است شدیدتر شود.

روزهای ششم تا چهاردهم پس از ترک: ظرف یکی دو هفته آینده، علائم شروع به ناپدید شدن می کنند. هر گونه علائم باقیمانده معمولاً خفیف است. در این مرحله، ترک حاد به پایان رسیده و سندروم پس از ترک حاد (PAWS) آغاز شده است.

روزهای پانزدهم به بعد پس از ترک: اشتیاق و تمایل به مصرف  پتیدین ممکن است همچنان ادامه داشته باشد، اما بیشتر علاٸم (اگر نخواهیم بگوییم همه)، از جمله ناتوانی در احساس لذت، کاهش اشتها، بیقراری، تحریک پذیری، اضطراب، افسردگی، عدم توانایی در تمرکز، نوسانات خلقی، عدم انگیزه و الگوهای بد خواب باید فروکش کند.

سم زدایی پتیدین

سم زدایی پتیدین

سم زدایی پتیدین

به مصرف کنندگانی که با تجویز پزشک پتیدین مصرف می کنند توصیه می شود قبل از ترک دارو با پزشک مشورت کنند. به مصرف کنندگانی که بدون نسخه پزشک پتیدین مصرف می کنند توصیه می شود ارزیابی کنند که آیا باید در برنامه سم زدایی پزشکی، مراحل ترک خود را کامل انجام دهند یا خیر. در طول سم زدایی پزشکی، پزشکان ممکن است دوز مصرفی پتیدین را در مدت چند هفته کاهش دهند. گاهی اوقات، پزشک داروهایی را برای کمک به روند ترک تجویز می کند.

کنترل علائم ترک پتیدین

اگر در کنترل علائم ترک پتیدین با مشکل مواجه شدید، ممکن است لازم باشد برنامه سم زدایی را با نظارت پزشک انجام دهید. کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه علاوه بر اینکه به فرد این امکان را می دهد تا با کارکنان آموزش دیده پزشکی مشورت کنند، محلی امن برای سم زدایی از پتیدین را در اختیار بیماران قرار می دهد. به خاطر داشته باشید، هر بیمار به طور متفاوتی ترک اعتیاد را تجربه می کند. به همین دلیل، هرگز از درخواست کمک در این دوران دشوار هراس نداشته باشید.

اگر شما یا یکی از عزیزانتان با اعتیاد به پتیدین یا سایر اختلالات مصرف مواد دست و پنجه نرم می‌کنید، کمپ ترک اعتیاد لاکچری جمشیدیه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران روش های درمانی مختلفی برای کسانی که به دنبال زندگی شادتر، سالم تر و بدون مواد هستند ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *