۴۰۰ هزار معتاد تحت پوشش مراکز درمانی قرار گرفتند
26 مرداد 1400
سوء مصرف آمفتامین‌ها و شیشه
26 مرداد 1400
نمایش همه

مسکالین

مسکالین ماده ای توهم زا ست که از کاکتوس کوچک پیوت (Lophophora williamsi) تهیه می شود . مسکالین همچنین در برخی از گونه های نخودFabacea (خانواده لوبیا) یافت می شود . از نخستین زمان ثبت، پیوت توسط بومیان شمال مکزیک و جنوب غربی ایالات متحده در بخشی از مراسم مذهبی سنتی استفاده می شده است .
قسمت بالای سطح زمین کاکتوس که از آن به عنوان تاج نیز یاد می شود از دکمه های دیسک مانند تشکیل شده که از ریشه قطع و خشک می گردند . این دکمه ها به طور کلی جویده شده و یا در آب غوطه ور می شوند تا ما یعی مست کننده تولید شود دوز توهم زا برای مسکالین در حدود 0.3-0.5 گرم (معادل حدود 5 گرم از پیوت خشک) است و حدود 12 ساعت طول می کشد. در حالی که عملکرد مسکالین ایجاد توهم بصری غنی است طیف گسترده ای از اثرات ناشی ازآن را میتوان به عنوان یک مدل شیمیایی بیماری های روانی یاد کرد.
مسکالین در وحله اول به عنوان یک داروی تفریحی استفاده می شود و همچنین برای تکمیل انواع مختلفی از مدیتیشن و روان درمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

اثرات مسکالین mescaline

کاربران به طور معمول توهم بصری و لایه های اساسا تغییر یافته هوشیاری را اغلب به عنوان حالات لذت بخش و روشن تجربه کرده اند اما گاهی نیز احساس اضطراب یا نفرت راهمراه آن تجربه می کنند. سایر اثرات شامل: تصویرسازی با چشم باز و بسته، نشئگی، وضعیت رویا مانند، خنده و تجربه روانگردان است .

عوارض جانبی مسکالین mescaline

عوارض جانبی استفاده مسکالین عبارتند از: اضطراب، سرعت ضربان قلب (تاکی کاردی)، سرگیجه، اسهال، استفراغ و سردرد و….
مسکالین مانند بسیاری از توهم زاهای روانگردان از لحاظ جسمی اعتیاد آور نیست. مسکالین حاوی ترکیبات ککاکتوس استفراغ شدید و تهوع ایجاد می کند. که بخش مهمی از مراسم پاکسازی سنتی بومی آمریکایی یا شمن ها ست .

منابع تهیه مسکالین mescaline

مسکالین را می توان از پیوت استخراج و یا به صورت مصنوعی در آزمایشگاه تولید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *