کمپ ترک اعتیاد
پیشگیری از اعتیاد نوجوانان
1 فروردین 1401
درمان دارویی اعتیاد
درمان دارویی اعتیاد
13 فروردین 1401
نمایش همه

اعتیاد در نوجوانان

کمپ ترک اعتیاد

اعتیاد در نوجوانان

کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، کمپ ترک اعتیاد خصوصی جمشیدیه: علیرغم ادعای بسیاری از منابع، مصرف مواد مخدر در بین نوجوانان در پایین ترین سطح خود در دهه های اخیر قرار دارد. با این حال، اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر در نوجوانان به طور کامل از بین نرفته است. داروها و مواد اعتیادآور در همه جای جامعه ما وجود دارد. برخی از آنها سال ها و یا حتی قرن ها وجود داشته اند، در حالی که برخی دیگر به تازگی و در سال های اخیر تولید‌ شده اند. مراکز درمانی و کمپ ترک اعتیاد، بیماران نوجوانی را پذیرش می کنند که با اعتیاد به انواع مختلف مواد مخدر دست و پنجه نرم می کنند. به عنوان یک پدر یا مادر، بسیار مهم است که اطلاعات کافی در مورد انواع مواد مخدر داشته باشید و یاد بگیرید که اگر فرزند نوجوان شما به مصرف مواد مخدر روی آورد، چه پیامدهایی را تجربه خواهد کرد به همین جهت در این مقاله به بررسی اعتیاد در نوجوانان خواهیم پرداخت.

اعتیاد نوجوانان به مواد مخدر یک مسئله اجتماعی است که هرگز از بین نرفته است، اما نگاه ما به اعتیاد نوجوانان در طول سال ها پیچیده تر شده است.

علائم مصرف مواد مخدر در نوجوانان

علائم مصرف مواد مخدر در نوجوانان به تغییراتی اشاره دارد که مشاهده‌ کننده می‌ تواند آنها را تشخیص دهد و ممکن است به عنوان سرنخی برای تایید مصرف مواد مخدر عمل کند. علائم را می توان به چند دسته کلی تقسیم کرد: لوازم مورد نیاز برای مصرف مواد مخدر، علائم فیزیکی و علاٸم روانی. لوازم مواد مخدر، به اقلام یا ابزاری اطلاق می شود که برای بلع، مخفی کردن یا استفاده از مواد مخدر مختلف استفاده می شود. انواع مختلف لوازم مواد مخدر بسته به مواد و نحوه مصرف مواد برای دریافت نتیجه مدنظر متفاوت است. یافتن لوازم جانبی مواد مخدر یکی از علائم هشدار دهنده مصرف مواد مخدر در نوجوانان است.

لوازم مورد نیاز برای مصرف مواد مخدر بسته به روش مصرف عبارتند از:

روش تزریق

بند یا یک کمربند لاستیکی برای بستن بازو، سواب‌های الکلی، گلوله های پنبه برای تمیز کردن، فندک، سوزن، قاشق های دارای علائم سوختگی، سرنگ

مصرف مواد مخدر به روش دود کردن

لوله های شیشه ای یا فلزی، فندک (معمولی یا مشعل)، نی (فلزی یا پلاستیکی برای دود کردن)، فویل قلع، قلیان

روش استنشاقی

تیغ های ریش تراشی، اسکناس های دلار لوله شده، آینه کوچک، نی (فلزی یا پلاستیکی)

در صورتی که شک دارید فرزند شما به ماده مخدر خاصی اعتیاد پیدا کرده است، علائم اعتیاد به آن ماده مخدر خاص را جستجو کنید. اگر مشکوک هستید اما مطمئن نیستید که کدام یک از مواد مخدر را مصرف می کند، علائم جسمی عمومی مصرف مواد مخدر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

خشکی چشم، مردمک هایی که بزرگتر یا کوچکتر از حد طبیعی شده اند

کاهش نظافت شخصی و بدتر شدن ظاهر جسمی

تغییر ناگهانی وزن (افزایش یا کاهش وزن)

تغییر در الگوی غذا خوردن یا خواب

تکلم، لرزش، هماهنگی ضعیف

بوی عجیب در نفس یا لباس

آبریزش بینی

علائم روانشناختی عمومی مصرف مواد مخدر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

پارانوئید، آشفتگی، یا ترس بدون دلیل آشکار

دوره های افزایش انرژی

گیجی و یا نشئگی

عصبی شدن

 بی ثباتی خلقی

بی انگیزگی ناگهانی

تغییرات غیرقابل توضیح در نگرش یا شخصیت

اعتیاد در نوجوانان

اعتیاد در نوجوانان

علائم ترک ظرف چند ساعت تا چند روز پس از آخرین دوز مصرف دارو شروع می شود. علائم ترک به نوع مخدری که نوجوان شما استفاده می کند بستگی دارد. شما همچنین می توانید به دنبال شواهد جسمی خود مخدرها باشید که اغلب از خود به جا می گذارند. به دنبال تکه‌ های ماری‌ جوانا، پودر سفید، قرص‌های ناشناخته و سایر مواد ناآشنا باشید. حتی اگر شواهدی مبتنی بر اعتیاد فرزند خود پیدا کردید، مراقب باشید که بدترین حالت ممکن را فرض نکنید. با این حال، برای ساختن پازل کامل، هر یک از شواهد موجود را به خاطر داشته باشید.

حتما مطالعه کنید: ترک ماری جوانا

در کنار علائم آشکار، مواد مخدر ممکن است تغییرات آشکاری در رفتار فرد مصرف کننده ایجاد کند. اگرچه سنین نوجوانی باعث تغییرات شخصیتی می‌ شوند، اما در صورتی که متوجه برخی علائم مشکوک به مصرف مواد مخدر شدید که ممکن است مشکل اصلی فرزند شما باشد، اطمینان حاصل کنید که مشکل را برطرف کنید.

اعتیاد در نوجوانان

فشار همسالان: به هر طریقی، فشار همسالان در اولین بار مصرف مواد مخدر نقش مهمی را ایفا می کند. این بدان معنا نیست که نوجوانان را به اجبار و به زور وادار به مصرف مواد مخدر می کنند. این یک اصطلاح عمومی و کلی برای توصیف هرگونه تأثیرپذیری از دوستان یا همکلاسی ها است. همراهی با همسالان و “تطابق” روش های نامحسوس و اغلب ناخودآگاهی است که نوجوانان را به سمت مصرف مواد مخدر و الکل سوق می دهد. اگر فرزند شما در یک مهمانی باشد و دوستان او آبجو یا ماریجوانا (جوینت) به او تعارف کنند، ممکن است بدون فکر کردن آن را قبول کند. در صورتی که فرزند شما تصمیم بگیرد که قبول نکند، ممکن است نگران این موضوع باشد که واکنش فرد مقابل چه خواهد بود، یا اینکه چیزی را که همه دوستان او تجربه می کنند را از دست خواهد داد.

فشار همسالان، امری طبیعی در دوران نوجوانی است. در صورتی که تلاش کنید اقدامات فرزند نوجوان خود را برایش توضیح دهید، به درک این موضوع کمک خواهید کرد.

کنجکاوی: ویژگی مشترکی که در بین همه نوجوانان وجود دارد، کنجکاوی است که البته امری طبیعی است. ذهن نوجوانان سریعتر از آنچه که انتظار دارند در حال گسترش است. آنها دوست دارند به قدرت و استقلال در جهان برسند. نوجوانان ممکن است کنجکاوی خود را با خواندن کتاب های مختلف، شرکت در کلاس های مختلف، رفتن به باشگاه‌ یا مسافرت سرکوب کنند. آنها همچنین ممکن است در مورد مواد مخدر مختلف کنجکاو شوند. سوال هایی که برای نوجوانان پیش می آید این است که چرا مردم مواد مخدر مصرف می کنند و تجربه این کار چگونه است.

همانطور که نوجوانان بزرگ می شوند، بزرگسالان را در حال مصرف الکل می‌بینند، تبلیغات سیگار را در همه جای شهر  مشاهده می کنند، و از طریق فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و دوستانشان در مورد مواد مخدر می شنوند. زمانی که یک نوجوان با این مسائل مواجه می‌شود، تحمل کنجکاوی برایش دشوار خواهد شد. در ذهن یک نوجوان، تنها راه برای شناخت واقعی مواد مخدر این است که خودش آن را امتحان کند.

اضطراب: استرس حالتی بسیار دشوار است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، نوجوانان امروزی به شدت تحت تاثیر استرس قرر می گیرند. علاوه بر مسئولیت های مدرسه و فشارهای اجتماعی، نوجوانان مرتباً با اضطراب مضاعف ناشی از مشکلات در خانه، نداشتن اعتماد به نفس و افزایش آگاهی نسبت به جهان مواجه می شوند.

استرس یک مشکل جدی سلامت روان است که معمولاً مورد توجه قرار نگرفته و درمان نمی شود. استرس، اضطراب و افسردگی ممکن است برای فرد در سال‌های نوجوانی زندگی بسیار سخت باشد. نوجوانان به جای اینکه در مورد این مسائل با بزرگترها مشورت کنند، به مصرف مواد مخدر یا الکل روی می آورند.

نوجوانان و بزرگسالان به طور یکسان اغلب وقتی تحت تأثیر موانع زندگی قرار می گیرند، به «خود درمانی» از طریق مواد مخدر روی می آورند. نوجوان شما ممکن است بسیار بیشتر از آنچه شما تصور می کنید در حال مبارزه با استرس و مشکلات دوران نوجوانی باشد.

سایر عوامل: تصمیم یک نوجوان برای تجربه کردن مواد مخدر به ندرت با شک و شبهه همراه است. مردان و زنان جوان ممکن است به دلیل مشکلات مختلف درگیر مصرف مواد مخدر شوند. هنگامی که شما تلاش می‌کنید تا به فرزند نوجوان خود کمک کنید، حتما این موارد را مد نظر قرار دهید.

اعتیاد در نوجوانان

اعتیاد در نوجوانان

ژنتیک

ژنتیک ویژگی های زیادی از فرزند شما را مشخص می کند، مانند رنگ مو، شکل خنده یا آلرژی. ژنتیک همچنین یک عامل موثر در اعتیاد به الکل، اعتیاد به مواد مخدر و چندین اختلال روانی همزمان در نوجوانان است (مانند اضطراب، اختلال دوقطبی، افسردگی، ADHD و غیره).

محیط زیست

بزرگترها باید به م حیط مدرسه، محله و حتی اطراف خانه توجه داشته باشند. بچه ها وقتی صحبت از محل زندگی‌شان به میان می‌آید، طفره می روند. اگر آنها در محله‌ای بزرگ شوند که مصرف مواد مخدر در آن رایج است، ممکن است بر روی آنها تاثیر بگذارد و رفتارها و دیدگاه‌های آینده آنها را در مورد این موضوع شکل دهد.

رسانه های اجتماعی

امروزه پسران و دختران تمام زندگی خود را در اینترنت می گذرانند و بیش از 90 درصد جوانان دارای اکانت های رسانه های اجتماعی (مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام) هستند. تحقیقات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض تصاویر در رسانه های اجتماعی نقش مهمی در تأثیرگذاری بر رفتارهای پرخطر نوجوانان مانند نوشیدن الکل و مصرف سیگار دارد. اگر برای فرزندانتان یک گوشی هوشمند خریداری کرده اید و به آنها اجازه می‌دهید آزادانه در فضای مجازی بگردند، بر روی رفتار آنها و نحوه استفاده آنها از فضای مجازی نظارت داشته باشید.

اختلالات همزمان

مسائل و مشکلات مربوط به مصرف مواد مخدر تنها نیمی از داستان هستند. مشکلات زمینه‌ای سلامت روان، میلیون‌ها کودک را آزار می‌دهد و معمولاً منجر به اعتیاد به مواد مخدر یا الکل می‌شود. پیشرفت فرزندتان را در مدرسه، همراه با رفتارها و نگرش‌های او، برای نشانه‌هایی از یک اختلال روانی احتمالی که همزمان رخ می‌دهد، زیر نظر بگیرید. تنها بخشی از کودکانی که با این اختلالات دست و پنجه نرم می کنند، مشکلشان به درستی تشخیص داده می شود و درمان می شوند. این مسئله آنها را در معرض شکست و مشکلات دیگری قرار می دهد که مهم ترین آنها سوء مصرف مواد مخدر خواهد بود.

نکته ای باید به آن آگاه باشید این است که تفاوتی ندارد اعتیاد به چه دلیلی ایجاد شده باشد، اعتیاد و وابستگی به مواد مخدر عوارض روانی و جسمانی بی شماری برای مصرف کننده به همراه دارد و ترک اعتیاد نیازمند دریافت خدمات روانپزشکی و روانشناسی در کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران می باشد.

علل اعتیاد در نوجوانان

در حالی که پیش بینی مصرف مواد مخدر در نوجوانان دشوار است، تحقیقات به ما کمک می کند تا علل زمینه ای مصرف مواد مخدر در نوجوانان را شناسایی کنیم. این عوامل می تواند شامل موارد زیر باشد:

زیست شناسی: ژن های ما نقش مهمی در نحوه واکنش ما به داروها دارند. یک نفر ممکن است یک بار دارو مصرف کند و به آن اعتیاد پیدا کند، در حالی که فرد دیگری می تواند چندین بار آن دارو را بدون مبتلا شدن به اعتیاد مصرف کند.

سن رشد: بخش هایی از مغز نوجوانان هنوز در حال رشد است که در قضاوت و تصمیم گیری نقش دارند. مصرف مواد مخدر در اوایل زندگی می‌تواند رشد بخش‌هایی از مغز را که معمولاً از ما در برابر مصرف بیشتر مواد محافظت می‌کنند، مختل کند.

محیط زندگی: محیط می تواند شامل تأثیر خانواده یا دوستان در دوران کودکی باشد. عواملی مانند کیفیت زندگی ما، وجود مواد مخدر در نزدیکی ما، یا قرار گرفتن در معرض استرس های مختلف نقش مهمی در ایجاد اعتیاد به مواد مخدر دارند.

برای درک این موضوع که چرا نوجوانان مواد مخدر مصرف می کنند، باید به هر نوجوان به عنوان فردی با نیازها، افکار و احساسات مختلف نگاه کرد. دلیل استفاده آنها از مواد مخدر با دلیل استفاده بزرگسالان از مواد مخدر متفاوت است.

اعتیاد در نوجوانان

اعتیاد در نوجوانان

چه مواد مخدری معمولاً توسط نوجوانان مصرف می شود

نوجوانان همان مواد مخدری که بزرگسالان استفاده می کنند را مصرف می کنند. مصرف مواد مخدر به دو صورت قانونی و غیرقانونی تقسیم میشود و می تواند طبیعی یا غیر طبیعی باشد. از مواد مخدر رایج مورد استفاده نوجوانان آگاه باشید تا بتوانید نشانه های رفتاری را که نشان دهنده مصرف مواد مخدر در آنها است، تشخیص دهید. بیشترین مواد مصرفی توسط نوجوانان الکل، حشیش و نیکوتین است. مواد مخدر غیرقانونی و داروهای تجویزی کمتر در بین جوانان رواج دارند.

در فرآیند تصمیم گیری برای انتخاب نوع مواد مخدر توسط نوجوانان، نحوه مصرف آن مواد اهمیت زیادی دارد. بطور کلی، داروهایی که مصرف آنها آسان‌تر است، مانند قرص‌ها، نوشیدنی‌ها و سیگار در بین نوجوانان طرفدار بیشتری دارند. نوجوانان کمتر از موادی که از طریق بینی یا تزریق مصرف می‌شوند، استقبال می کنند.

مواد مخدر غیرقانونی

مواد مخدر غیرقانونی به صورت غیرقانونی ساخته می شوند و نگهداری، توزیع یا مصرف این نوع مواد مخدر, خلاف قانون است. نمونه هایی از داروهای پرطرفدار در بین نوجوانان عبارتند از:

LSD

هروئین

کوکائین

شیشه

حشیش

ماری جوانا

قارچ با سیلوسایبین

وقتی سخن از مصرف مواد مخدر به میان می‌آید، داروهای تجویزی به سرعت قسمت‌های اعظمی از این مبحث را در بر می‌گیرند.  مصرف داروهای تجویزی در بین نوجوانان رایج است زیرا بسیاری از این داروها به راحتی قابل دسترسی هستند.

برخی از نمونه های داروهای تجویزی که اغلب مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از:

داروهای تضعیف کننده سیستم عصبی مرکزیی یا CNS: داروهای خواب آور، داروهای اضطراب مانند بنزودیازپین ها (زاناکس، والیوم و غیره) و برخی از داروهای ضد تشنج

داروهای بدون نسخه: دکسترومتورفان، لوپرامید (مخدر ضعیفی که اسهال را درمان می کند) و پزودوافدرین (برای ساخت مت‌آمفتامین استفاده می شود)

اپیوئید ها: شربت سرفه کدئین دار، فنتانیل، هیدروکودون، مرفین، اکسی کدون و ترامادول

محرک ها: آمفتامین ها یا محصولات متیل فنیدیت

الکل

مصرف الکل دربین نوجوانان و مصرف مشروبات الکلی زیر سن قانونی همچنان یک مشکل رایج در جامعه ما است. دور کردن نوجوانان از الکل ممکن است کار بسیار دشواری باشد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که فرزندتان از خطرات مصرف الکل مانند اختلال در تصمیم گیری و مسمومیت با الکل آگاه است.

تحقیقات نشان می دهد افرادی که قبل از 15 سالگی مشروبات الکلی مصرف می کنند، چهار برابر بیشتر از دیگران در معرض خطر اعتیاد به الکل در آینده خواهند بود. مصرف الکل در نوجوانان را می توان مانند سایر اختلالات مصرف مواد مخدر درمان کرد. مراکز درمانی و کمپ ترک اعتیاد، سم زدایی پزشکی و همچنین درمان اعتیاد به مواد مخدر و الکل را ارائه می دهند. بسیاری از امکانات این مراکز تخصصی بوده و منحصراً نوجوانان را درمان می کنند.

حتما مطالعه کنید: ترک الکل
اعتیاد در نوجوانان

اعتیاد در نوجوانان

اثرات مصرف مواد مخدر در نوجوانان

اثرات سوء مصرف مواد مخدر بر نوجوانان ممکن است دائمی باشد و برای خود فرد، دوستان و خانواده او مشکلات فراوانی را به وجود آورد. خطرات داروها ممکن است بر اساس داروی مصرفی، در صورت دخیل بودن سایر داروها و مدت زمانی که فرد آن دارو را مصرف کرده است، افزایش یابد.

جوانان ممکن است احساس شکست ناپذیری و قدرت داشته باشند و فکر کنند در برابر خطرات مصرف موادمخدر ایمن هستند. با این حال، آنها می توانند اثرات و پیامدهای آن را مانند بزرگسالان تجربه کنند. اثرات مصرف مواد مخدر در نوجوانان عبارتند از:

مشکلات مالی در آینده

اثرات منفی بر روی سلامتی

نقایص مادرزادی در مادران باردار نوجوان

از دست دادن دوستان یا روابط با خانواده

اخراج از شغل یا مشکلات استخدام در آینده

رفتارهای جنسی پرخطر، عفونت های مقاربتی

اثرات ماندگار مصرف مواد مخدر بر مغز

بیماری یا آسیب جدی به سلامتی

دستگیری یا بازداشت نوجوانان

تعلیق یا اخراج از مدرسه

تاثیر داروها بر مغز بسته به نوع دارو متفاوت است. برخی از مواد باعث می شوند مغز دوپامین بیشتری تولید کند، که حس سرخوشی به فرد خواهد داد. سایر مواد گیرنده های درد را مسدود کرده و باعث خوشحالی فرد می شوند. با گذشت زمان، اثرات داروها بر مغز می تواند به طور دائمی نحوه عملکرد مغز نوجوان شما را دچار اختلال کند.

مصرف مواد مخدر ممکن است تاثیر بسیار زیادی بر مغز در دوران جوانی داشته باشد، زیرا مغز در حال رشد و تکامل است. هنگامی که نوجوانان پس از مصرف مواد حس خوبی دارند و به اصطلاح نشٸه میشوند، احساسات مثبتی را تجربه می کنند که به نظر می رسد باعث بهبود خلق و خو و شادی آنها می شود. متاسفانه اثرات مثبت مصرف مواد کوتاه مدت بوده و پیامدهای مضری بر سلامتی افراد دارد. اثرات طولانی مدت مواد مخدر بر مغز عبارتند از مقاومت نشان دادن به دارو، وابستگی و اعتیاد. آسیب مغزی ناشی از مواد مخدر ممکن است با مصرف زیاد اتفاق بیفتد، حتی اگر نوجوان شما بعد از مصرف هوشیار باشد.

اعتیاد در نوجوانان

اعتیاد در نوجوانان

آیا اعتیاد نوجوانان به مواد مخدر قابل درمان است؟

مصرف مواد مخدر و اعتیاد نوجوانان قابل درمان است. امروزه اعتیاد به جای یک شکست اخلاقی، به عنوان یک بیماری شناخته میشود. مصرف مواد مخدر در نوجوانان اغلب حاد است و یا ممکن است به صورت یک واکنش به استرس کوتاه مدت باشد. آنها ممکن است زندگی شخصی پر استرسی داشته باشند یا ممکن است کنجکاو باشند و یا بخواهند با دوستانشان تطابق داشته باشند.

مصرف مواد مخدر در نوجوانان معمولا یک مشکل بیولوژیکی به شمار نمی رود که نشود آن را درمان کرد. مصرف اتفاقی و تفریحی مواد مخدر در نوجوانان می تواند به سرعت به یک مسئله بسیار جدی تبدیل شود. آنچه برای فرزند نوجوان شما مفید واقع می شود, منحصر به فرد است و ممکن است بای افراد دیگر به خوبی تاثیر عمل نکند. درمان اعتیاد به مواد مخدر کمی دشوار است، اما با کمک متخصصان در این زمینه و مراجعه به مراکز درمانی و کمپ ترک اعتیاد، می توانید به بهبودی هر چه سریعتر نوجوان خود امیدوار شوید.

کمپ ترک اعتیاد خصوصی جمشیدیه، با در اختیار داشتن پزشکان آموزش دیده ویژه درمان اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر، گزینه های درمانی مختلفی را به نوجوانانی که با مصرف مواد مخدر و یا اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند ارائه می دهند. گزینه های درمانی برای مصرف مواد شامل درمان دارویی، مشاوره و سایر ابزارهای اثبات شده برای آموزش فرد مبتلا به اعتیاد برای تجربه زندگی بهتر و بدون مصرف مواد مخدر است. ممکن است شما تلاش کرده باشید به تنهایی با مشکلات اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر در نوجوان خود مقابله کنید و نتوانسته اید بطور موفقیت آمیز به او کمک کنید.

در این مورد، ممکن است زمان آن رسیده باشد که درمان حرفه ای را در نظر بگیرید. پزشکان و متخصصان ما در کمپ ترک اعتیاد خصوصی جمشیدیه می‌ توانند به نوجوانانی که با اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کنند کمک کنند تا بر اعتیاد خود غلبه کرده و آن را شکست دهند. درمان و ترک اعتیاد به مواد مخدر تضمین نمی کند که فرزند شما دوباره به مصرف مواد مخدر روی نیاورد، اما تحقیقات نشان می دهد که نوجوانان مبتلا به اعتیاد به مواد مخدر که تحت درمان قرار می گیرند، بسیار راحت تر از کسانی که این کار را انجام نمی دهند، اعتیاد خود را ترک می کنند. به فرزند نوجوان خود بهترین فرصت را برای غلبه بر مشکلات  مصرف مواد دهید.

آیا فرزند من به درمان حرفه ای نیاز دارد؟

اولین قدم شما این است که با یک فرد متخصص در این زمینه مانند پزشک و یا یک مشاور در مراکز درمانی و یا کمپ ترک اعتیاد تماس بگیرید. یک متخصص و یا مشاور می تواند به شما کمک کند تا وضعیت را ارزیابی کنید و اقدامات مورد نیازی را انجام دهید. به این مسٸله فکر کنید که آیا ترک اعتیاد به مواد مخدر در نوجوانان از ضروری است یا خیر. اگر فرزند شما به کمک نیاز داشته باشد، متخصصان ما در کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه گزینه های درمانی مختلفی را برای ترک مصرف مواد مخدر فرزندتان اراٸه خواهند داد. اگر متوجه علاٸمی شدید که نشان می‌ دهد فرزندتان مواد مخدر یا الکل مصرف می‌کند، همین حالا اقدام کنید. کارشناسان و مشاوران ما در کمپ ترک اعتیاد خصوصی جمشیدیه آماده خدمت رسانی به شما و عزیزانتان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *