۱۰ روش درمان افسردگی بدون دارو
17 شهریور 1400
ترک کوکائین
ترک کوکائین
21 مهر 1400

بهترین و سریعترین روش ترک شیشه

بهترین و سریعترین روش ترک شیشه، درمان و ترک بستری در کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی می باشد تا بیماران امکان روان درمانی در کنار درمان جسمانی را داشته باشند. مدت زمان ترک شیشه، به پارامترهای مختلفی همچون دوز و مدت زمان مصرف و شرایط سلامت مصرف کننده دارد که بعد از انجام معاینات اولیه توسط پزشک مشخص می گردد.

از دیگر مزیت های درمان در کمپ ترک اعتیاد خصوصی جمشیدیه می توانیم به بهره مندی از تجهیزات و امکانات بیمارستانی و رفاهی همچون استخر سرپوشیده و سالن بدنسازی و مطب دندانپزشکی اختصاصی اشاره کنیم که شرایط بسیار مناسبی را برای بیماران ایجاد می کند.

ترک شیشه

ترک شیشه یا مت آمفتامین، یک فرآیند طبیعی اما آزار دهنده است که بلافاصله پس از ترک مصرف شیشه، شروع می شود.

سوء مصرف مت آمفتامین، مشکل بزرگی است که در سراسر جهان فراگیر شده است. به دلیل قدرت گیرایی آن ممکن است منجر به وابستگی سریع شود. بسیاری از افرادی که شیشه را به صورت تفریحی مصرف می کنند، پس از قطع مصرف شیشه یک دوره “کراش” را تجربه خواهند کرد که ممکن است چند روز طول بکشد.

با این وجود، افراد وابسته به شیشه و یا مبتلا به اعتیاد، علائم ترک شیشه را تجربه خواهند کرد که ممکن است تا چند هفته طول بکشد. علائم ترک شیشه تضعیف کننده توانایی فرد و بسیار دردناک است و ممکن است باعث شود مصرف کننده به امید اینکه بتواند با روند ترک مقابله کند، مقدار بیشتری از شیشه را مصرف کند. این امر ممکن است منجر به گرفتار شدن در منجلاب مصرف مکرر شیشه شود، که چرخه ای از اعتیاد را به دنبال خواهد داشت.

علائم ترک شیشه

علائم ترک شیشه

علائم ترک شیشه

علائم ترک شیشه در افراد مختلف متفاوت است. شدت عوارض جانبی به عوامل مختلفی از جمله میزان و مدت زمان مصرف، تعداد دفعات مصرف و اینکه آیا آنها از مواد اعتیاد آور دیگر نیز استفاده کرده اند یا خیر بستگی دارد. علاوه بر این، عوامل دیگری مانند روش مصرف شیشه ممکن است بر روند ترک اعتیاد به آن تاثیر بگذارد. کسانی که شیشه را به روش تزریقی مصرف می کنند، معمولاً نسبت به افرادی که این کار را انجام نمی دهند، روند ترک طولانی تر و علائم شدیدتری را تجربه خواهند کرد.

علائم و نشانه های ترک شیشه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

خستگی

افزایش اشتها

تحریک

بیخوابی

تعریق بیش از حد

پارانویا

توهم

تب

قرمزی و خارش چشم

گیجی

حالت تهوع

از دست دادن انگیزه

رعشه

افکار خودکشی

معده درد

اضطراب

افسردگی حاد

کم آبی بدن

رویاهای عجیب

روان پریشی

انهدونیا (ناتوانی در احساس لذت)

علائم ترک شیشه

علائم ترک شیشه

حتما مطالعه کنید: افسردگی بعد از ترک شیشه

جدول زمانی ترک شیشه

دوره زمانی ترک شیشه در افراد مختلف متفاوت است، اما مرحله حاد ترک، معمولا در روزهای دوم یا سوم پس از آخرین بار مصرف به اوج خود می رسد و بطور کلی پس از یک هفته شروع به کاهش می کند. با این وجود، علائم روانی شامل نوسانات خلقی، آشفتگی، تمایل به مصرف مواد مخدر و اختلالات خواب ممکن است به مدت چند هفته ادامه داشته باشد و افسردگی در برخی از آنها حتی ماه ها و حتی تا یک سال ادامه می یابد.

48 ساعت اول ترک شیشه

این مرحله به عنوان “کراش یا سقوط” شناخته می شود و در اولین روز پس از ترک مصرف دارو رخ می دهد. در طول 24 تا 48 ساعت اول، مصرف کنندگان پیشین، کاهش شدید انرژی و عملکرد شناختی و همچنین حالت تهوع، گرفتگی شکم و تعریق را تجربه خواهند کرد.

روزهای سوم تا دهم پس از ترک

علائم ترک معمولا در این مدت به اوج خود می رسد. همانطور که بدن سعی می کند بدون داروهای متابولیک تنظیم شود، مصرف کنندگانی که بهبود یافته اند ممکن است افسردگی، اضطراب و خستگی شدید را تجربه کنند. برخی از افراد همچنین دچار لرزش و درد عضلانی طولانی مدت می شوند و همچنین تمایل شدید به مواد مخدر در آنها تشدید می یابد.

روزهای چهاردهم تا بیستم پس از ترک

علائم ترک شیشه معمولاً 2 تا 3 هفته طول می کشد. در اواخر هفته دوم، اکثر علائم جسمانی کاهش می یابد، اما تمایل شدید به مصرف مواد مخدر ممکن است ادامه داشته باشد. علاوه بر این، ادامه خستگی و افسردگی در این دوره بسیار شایع است.

ماه اول پس از ترک شیشه

بدترین و شدیدترین علائم ترک شیشه، معمولاً در این مرحله از بین می رود. هرگونه علائم باقیمانده با گذشت زمان ناپدید می شود. با این وجود، در برخی افراد، علائم روانی مانند افسردگی و اضطراب ممکن است تا چند ماه پس از ترک همچنان ادامه یابد.

علائم ترک شیشه

علائم ترک شیشه

آنچه در طول سم زدایی شیشه انتظار می رود

ممکن است بسیاری از افراد برای شروع سم زدایی دچار تردید شوند، اما مطمئن باشید که اولویت اصلی هر مرکز سم زدایی شیشه به ویژه کمپ ترک اعتیاد vip جمشیدیه، این است که بیماران هنگام شرکت در درمان، احساس امنیت و راحتی کنند.

فرآیند سم زدایی در سه مرحله انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که بیماران از مراقبت مورد نیاز خود برخوردار می شوند.

در کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، در مرحله اول وضعیت بیماران به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد تا پزشکان متخصص بدانند چگونه نحوه درمان را ادامه دهند. در مرحله بعد، برنامه سم زدایی شخصی بیماران شروع می شود. پس از فرایند ترک اولیه، پزشکان با بیماران صحبت می کنند و مراحل بعدی را برای آنها توضیح خواهند داد.

فرایند سم زدایی شیشه را می توان به سه مرحله زیر تقسیم کرد:

ارزیابی

پس از پذیرش فرد بیمار در کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران یک تیم پزشکی سلامت و بهبودی، بیمار را ارزیابی می کند.

پزشکان و پرستاران معمولاً از اسکرین تست ادرار برای تعیین میزان ماده مخدر شیشه ای که بیمار اخیراً مصرف کرده است استفاده می کنند. سپس، تیم درمان برنامه سم زدایی را متناسب با نیازهای خاص فرد تهیه کند. به خاطر داشته باشید که پزشک ممکن است در مورد سوء مصرف مواد فعلی و گذشته از بیمار سوالاتی بپرسد. این امر برای تنظیم برنامه بهبود طولانی مدت بیمار ضروری است. همچنین پزشکان باید بدانند که آیا بیمار از هرگونه اختلال روانی همزمان رنج می برد یا خیر، زیرا این امر بر انواع درمان های سم زدایی که بیمار دریافت می کند تاثیر خواهد گذاشت.

پایدارسازی

بسیاری از بیمارانی که به مراکز سم زدایی مراجعه می کنند اوج علائم ترک خود را تجربه می کنند. اما در کمپ ترک اعتیاد خصوصی جمشیدیه، برنامه درمان در اسرع وقت پس از مرحله ارزیابی شروع می شود تا بیماران با کمترین علائم ترک اقدام به درمان خود نمایند. با بهبود علائم، پزشکان درمان را متناسب با شرایط فرد تنظیم می کنند. کادر پزشکی همچنین خانواده بیمار را در جریان پیشرفت آنها قرار می دهد.

نیاز به درمان بیشتر

هنگامی که روند سم زدایی تقریباً به پایان می رسد، پزشکان در مورد مراحل بعدی درمان با بیمار خود صحبت می کنند. سم زدایی تنها اولین قدم در درمان اعتیاد به شیشه است و پزشکان توصیه می کنند که بیماران روند بهبود خود را در یک مرکز توانبخشی بسیار مجهز ادامه دهند. اگر سم زدایی در حال حاضر در یک مرکز درمانی انجام می شود، کادر پزشکی باید به بیمار کمک کند تا وارد مرحله بعدی شود و در مسیر پایداری باقی بمانند.

بهترین روش ترک شیشه

بهترین روش ترک شیشه

بهترین روش ترک شیشه

سم زدایی امن ترین و موثرترین روش برای درمان اعتیاد به مواد مخدر و محرک است. پس از سم زدایی، گام بعدی درمان، مقابله با علل روانشناختی اعتیاد است. اگر شما یا یکی از عزیزانتان با اعتیاد به شیشه دست و پنجه نرم می کنید، کمپ ترک اعتیاد لاکچری جمشیدیه با امکانات رفاهی و تفریحی از قبیل استخر آب گرم، سونا، جکوزی، باشگاه بیلیارد و بدنسازی، خدمات هتلینگ لاکچری، مکانی عالی برای  تفریح و سرگرمی در کنار خدمات درمانی منحصر به فرد و متناسب با شرایط شما و عزیزانتان می باشد.

1 Comments

  1. حسین گفت:

    ترک کردن خویه ولی ترک موندن خیلی خیلی مهمتره.اگر بعد از مدت طولانی به بهانه تفننی رفتی سراغش مطمئن باش که دوباره اعتیاد برگشته ومیبینی دو سه ماه که گرفتاری.تجربه دها مورد را دارم میگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *