ترک فنتانیل
ترک فنتانیل
30 آبان 1400
کمپ ترک اعتیاد
تاثیر مصرف اکستازی بر مغز
14 آذر 1400

بهترین و سریعترین روش ترک کتامین

بهترین و سریعترین روش ترک کتامین، درمان و ترک بستری در کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه، به عنوان بهترین کمپ ترک اعتیاد تهران تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد و تیم روانشناسی می باشد تا بیماران امکان روان درمانی در کنار درمان جسمانی را داشته باشند. مدت زمان ترک کتامین، به پارامترهای مختلفی همچون دوز و مدت زمان مصرف و شرایط سلامت مصرف کننده دارد که بعد از انجام معاینات اولیه توسط پزشک مشخص می گردد.

از دیگر مزیت های درمان در کمپ ترک اعتیاد شبانه روزی جمشیدیه می توانیم به بهره مندی از تجهیزات و امکانات بیمارستانی و رفاهی همچون استخر سرپوشیده و سالن بدنسازی و مطب دندانپزشکی اختصاصی اشاره کنیم که شرایط بسیار مناسبی را برای بیماران ایجاد می کند.

ترک کتامین

کتامین، یک داروی بیهوشی قوی است که در محیط های پزشکی و بیمارستانی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی افراد به صورت تفریحی به مصرف کتامین روی می آورند و همین امر باعث ایجاد اختلال سوء مصرف کتامین در آنها خواهد شد. عوارض مصرف کتامین مشابه داروی PCP است. مصرف نادرست کتامین در محیط های باشگاهی و مهمانی بسیار رایج است زیرا کتامین ماده ای توهم زا است. هنگامی که افراد کتامین مصرف می کنند، اغلب احساس سرخوشی کرده و خود را از بدنشان جدا می بینند.

سایر افراد می گویند با مصرف کتامین افراد احساس می کنند کاملاً از واقعیت جدا شده اند. همچنین ممکن است باعث بی حسی یا فلج شدن افراد شود. کتامین اثرات غیرقابل پیش بینی زیادی دارد و اوردوز (بیش مصرفی) این دارو حتی در صورت استفاده از مقدار کمی از آن بسیار راحت اتفاق می افتد. کتامین همچنین دارای اثرات تجزیه کننده است. مصرف کتامین موجب ایجاد تغییراتی در مغز شده و منجر به ایجاد اعتیاد خواهد شد.

اگر چه اعتیاد با کتامین غیر قابل انکار است، اما ممکن است عوارض جانبی متفاوتی نسبت به سایر اعتیادها داشته باشد. به عنوان مثال، با مصرف کتامین ممکن است عملکرد شناختی فرد دستخوش تغییراتی شود و با وجود آگاهی از عوارض منفی آن، میل شدیدی در افراد برای ادامه مصرف کتامین ایجاد کند.

برخی از افراد ممکن است بر این باور باشند که ترک اعتیاد بسیار راحت و آسان است، اما اغلب اینطور نیست. ترک کتامین ممکن است به خصوص برای فردی که به مدت طولانی این دارو را مصرف کرده است دشوار باشد. هنگامی که فردی به کتامین اعتیاد پیدا می کند، بسیار مهم است که به دنبال درمان اعتیاد باشد. مراکز درمانی کتامین ابتدا ممکن است سم‌ زدایی پزشکی را ارائه دهند که به افراد کمک خواهد کرد تا با خیال راحت مراحل ترک کتامین را پشت سر بگذارند.

همانطور که قبلا اشاره شد کتامین دارویی است که فقط در بیمارستان ها و محیط های بالینی مورد استفاده قرار می گیرد.

در پزشکی، کتامین در درجه اول به عنوان یک بی حس کننده استفاده می شود. با مصرف کتامین یک حالت خلسه مانند در بیماران تحت عمل ایجاد می شود و همچنین باعث تسکین درد و از دست دادن حافظه فرد می شود. کتامین ممکن است خطرات کمتری نسبت به سایر داروهای بیهوشی داشته باشد زیرا تنفس فرد را کند نمی کند. کتامین با نام‌ های خیابانی مانند K Special و ویتامین K نیز شناخته می‌ شود. زمانی که افراد کتامین مصرف می کنند، ممکن است دچار توهم شوند و نتوانند حرکت یا صحبت کنند.

ترک کتامین

ترک کتامین

سوء مصرف بیش از حد کتامین ممکن است به سرعت منجر به وابستگی روانی نسبت به این دارو می شود. با افزایش ایجاد تحمل نسبت به کتامین، دوزهای بیشتر و استفاده مکرر منجر به اعتیاد خواهد شد. هنگامی که یک فرد مبتلا به اعتیاد مصرف دارو را متوقف می‌کند، علائم ترک ظاهر می شود. علائم ترک به این دلیل اتفاق می افتد که مصرف کتامین باعث ایجاد تغییراتی در گیرنده های مواد افیونی در مغز می شود. علائم ترک روانی ممکن است خطرناک باشد. شاید خطرناک ترین آنها افسردگی شدید باشد که ممکن است منجر به افزایش احتمال خودکشی شود.

در حال حاضر شواهد زیادی وجود ندارد که نشان دهد کتامین وابستگی فیزیکی ایجاد می کند. با این وجود، چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد این است که افراد ممکن است نسبت به کتامین تحمل پیدا کنند. این بدان معناست که افراد برای دستیابی به اثرات مورد نظر به مصرف دوزهای بالاتری نیاز داشته باشند. ایجاد تحمل نسبت به این دارو منجر به چرخه ای از سوء مصرف کتامین خواهد شد. فرد با وجود آگاهی از پیامدهای مخرب آن، احتمالاً به جستجو برای یافتن و مصرف کتامین ادامه خواهد داد. کتامین دارویی است که در دوره های پرخوری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

چرخه پرخوری زمانی است که فرد در مدت کوتاهی مقدار زیادی کتامین برای حفظ سرخوشی مصرف می کند. علائم اولیه ترک افرادی که اغلب کتامین مصرف می‌کنند روانی هستند. به عنوان مثال، علامت اصلی ترک کتامین، هوس و تمایل شدید به مصرف است. سایر علائم احتمالی ترک کتامین ممکن است شامل موارد زیر باشد.

علائم ترک کتامین

علائم ترک کتامین

علائم ترک کتامین

علائم ترک کتامین در درجه اول ماهیت روانی دارند. برخی از افرادی که مدت زمان طولانی به مصرف کتامین پرداخته اند گزارش کرده اند که علائم ترک جسمی را تجربه کرده اند، اما این علائم از نظر علمی ثابت نشده است. شایع ترین علائم ترک کتامین عبارتند از:

لرزش

تحریک

گیجی

افسردگی

اختلالات عاطفی

ضربان قلب سریع

تنفس سریع و پی در پی

روان پریشی، از جمله هذیان و توهم

از دست دادن مهارت های حرکتی

کاهش عملکرد تنفسی و قلبی

از دست دادن شنوایی

اختلال شناختی

حالت تهوع

خستگی

بیخوابی

خشم

در طول فرایند ترک کتامین، فردی که کتامین مصرف می کند، از نظر احساسی ناپایدارتر می شود و ممکن است به منظور محافظت از دیگران در صدمه رساندن به آنها، منزوی شود. برای تجربه ترک و سم زدایی ایمن تر و کنترل شده تر، نظارت پزشکی و حرفه ای توصیه می شود.

یکی از خطرناک ترین علائم احتمالی ترک کتامین مربوط به ضربان قلب و فشار خون است. کتامین موجب افزایش و کاهش ضربان قلب و فشار خون فردی که از این دارو استفاده می کند خواهد شد. اگر فردی برای مدت طولانی کتامین مصرف کرده باشد و به طور ناگهانی مصرف آن را ترک کند، بدن او سعی می کند کمبود دارو را جبران کند. نوسانات ضربان قلب و فشار خون باید به دقت در یک محیط پزشکی تحت کنترل قرار گیرد. به همین خاطر توصیه می کنیم فرآیند ترک و سم زدایی از کتامین را در کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه و تحت نظارت پزشکان، متخصصان حرفه ای و مجرب ما انجام دهید.

مدت زمان ترک کتامین

مدت زمان ترک کتامین

مدت زمان ترک کتامین

مدت زمان ترک ممکن است از 72 ساعت تا چند هفته طول بکشد. اگرچه به طور کلی فرآیند ترک کتامین تهدید کننده زندگی نیست، اما ممکن است بسیار آزار دهنده باشد. این علائم معمولاً بین 24 تا 72 ساعت پس از آخرین دوز مصرف شده کتامین نمایان می شود. مدت زمان ترک به عوامل مختلفی از قبیل دوز مصرف شده دارو، میزان تحمل فرد، مدت زمانی که فرد این دارو را مصرف کرده است و اینکه آیا از سایر مواد مخدر در کنار کتامین استفاده کرده است یا خیر، بستگی دارد.

جدول زمانی ترک کتامین

روزهای اول تا سوم پس از ترک کتامین: علائم ترک حاد، معمولاً ظرف 24 ساعت پس از قطع مصرف کتامین شروع می شود. این علائم شامل لرزش، خستگی، بی خوابی، عصبانیت، افسردگی، توهم، هذیان، لرزش، دوبینی، حالت تهوع، تنفس سریع و کاهش شنوایی است.

روزهای چهارم تا چهاردهم پس از ترک کتامین: علائم ترک کتامین ممکن است به مدت 2 هفته ادامه داشته باشد، اما پس از آن شروع به کاهش می کند.

روزهای پانزدهم به بعد پس از ترک کتامین: اکثر علائم ترک تثبیت شده اند. اما آسیب سلول های عصبی در مغز ممکن است دائمی باشد و برخی از مشکلات روانی ممکن است تداوم داشته باشد.

سم زدایی از کتامین

سم زدایی، اولین گام در روند بهبودی است، زیرا کتامین را از بدن فرد مصرف کننده حذف می کند. تمایل شدید به مصرف ممکن است زمانی روی دهد که مصرف کننده کتامین از ناراحتی های روانی تجربه شده در دوره سم زدایی رنج می برد. بطور معمول، عملکرد تنفسی و ضربان قلب مصرف کننده کتامین در روزهای اولیه سم زدایی به دقت تحت کنترل قرار می گیرد. کنترل ضربان و تنفس فرد مصرف کننده کتامین در دوران ترک و سم زدایی به منظور اطمینان از ایمنی فرد در حال بهبود بسیار ضروری است.

ترک کتامین

ترک کتامین

ترک کتامین

غلبه بر اعتیاد به کتامین دشوار است. اغلب اوقات، یک اختلال همزمان یا وابستگی به چندین ماده مخدر وجود دارد که نیاز به مراقبت بیشتری دارد. کمپ ترک اعتیاد لاکچری جمشیدیه برنامه های درمانی مختلفی را برای ترک اعتیاد به کتامین ارائه می دهد. از آنجایی که وابستگی به کتامین یک اعتیاد روانی است، روش‌ های مختلف درمان رفتاری را باید با برنامه درمانی ادغام کرد. برخی از این موارد عبارتند از:

درمان شناختی رفتاری (CBT)، که به الگوهای تفکری می‌پردازد که بر رفتارهای فرد مصرف کننده کتامین تأثیر می‌گذارند.

رفتار درمانی دیالکتیکی (DBT)، که آگاهی آگاهانه و کنترل استرس و اضطراب را برای فرد مبتلا به اعتیاد به کتامین فراهم می کند.

درمان پذیرش و تعهد (ACT)، که ترکیبی از درمان های ذهن آگاهی و پذیرش به همراه تعهد و راهکار های تغییر رفتار است.

کتامین، به دلیل ایجاد رفتارهای روان پریشی بسیار غیرقابل پیش بینی که ممکن است در طول فرآیند ترک و سم زدایی و تمایلات شدید به مصرف این دارو نمایان شود، یک داروی بسیار چالش برانگیز برای سم زدایی است. نظارت دقیق توسط پزشک متخصص کلید بهبود موفقیت آمیز است.

پس از درمان، داشتن یک سیستم حمایتی و پشتیبانی برای ایجاد حس تعلق اجتماعی و مسئولیت پذیری مهم است. سیستم حمایتی ممکن است شامل اعضای خانواده و دوستانی باشد که مبتلا به اعتیاد نیستند. اگر شما یا یکی از عزیزانتان با اعتیاد به کتامین دست و پنجه نرم می کنید، کمپ ترک اعتیاد خصوصی جمشیدیه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. پس فرصت را از دست ندهید و برای تجربه آینده ای بدون اعتیاد و سرشار از آرامش، همین امروز با یکی از کارشناسان ما در کمپ ترک اعتیاد جمشیدیه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *